CHAPEAU ROUGE

MENU

Djské duo PORNBUGS v Chapeau

GRANDE NOCHE 30.12. V CHATEAU ROUGE

 

Stejně jako minulý rok se na Vás prosincová Grande Noche chystá udeřit den před Silvestrem a hlavním hostem tentokrát bude dvoučlenný projekt Pornbugs (http://www.myspace.com/pornbugs) z německého Lipska. V letošním květnu jsme si v Chapeau Rouge (www.chapeaurouge.cz) měli možnost užít vystoupení poloviny tohoto projektu, nyní již bude jejich zastoupení kompletní. Než odjedou koncem ledna na tour do slunné Brazílie, vystoupí dvakrát v České republice, kam si zcela jistě přibalí spoustu dosud nevydaných novinek, které se v budoucnu objeví na jejich vlastním labelu Bondage Music (http://www.bondage-music.com/). Ať už hrají v Berlíně, Sao Paulu nebo na své residentní noci v klubu Locca ve Výmaru, vždy je jejich house/minimal dj set zábavný.

 

Pornbugs doplní domácí host Click Joe (http://www.myspace.com/clickjoe), stojící za zrodem důležité brněnské akce Magion a resident Lukas Micka (www.myspace.com/lukasmicka). Vstup do klubu je jako vždy zdarma, tak neváhejte a nepromeškejte začátek, který je opět jako obvykle v deset večer!

Rozhovor s Pornbugs   

Ahoj kluci! Nový rok budete slavit v České republice.. Dáváte si vůbec ještě novoroční předsevzetí?

Ale určitě, první předsevzetí na Nový rok bude, abychom lidem přinesli dobrou párty se spoustou nové hudby. A pak další předsevzetí do roku 2009, snad se zase pokusit přestat s kouřením a konečně opět více pracovat na nových skladbách...

 

Čím si na Nový rok přiťukneme? A co nejraději pijete, pokud zrovna neslavíte Silvestra?

Ohhh, tak na to je rychlá a jednoduchá odpověď – nejraději máme Jägermeister... samotný anebo smíchaný s Red Bullem nebo colou. A tím si zcela jistě připijeme i o půlnoci.

 

Ok, pojďme k Vašemu hudebnímu původu. Jak dlouho se znáte a jak jste se vlastně poznali?

Známe se od roku 1996, kdy jsme se potkali na Mayday, kam jsme oba vyrazili. Bavilo nás jezdit po různých undergroundových parties a v roce 2000 jsme začali společně vystupovat. Svůj první společný set jsme odehráli naprosto spontánně, šest hodin v kempu festivalu Nature One a perfektně to sedlo.

Mimochodem kempy na festivalech... Obzvláště na těch v Německu je hodně rušno, spousta systémů a lidé si to opravdu užívají...

Ano, lidé na festivalu slaví před ním, mezi ním a po něm J Prostě to k tomu patří; všichni, kdo tam jedou, se snaží festivalovou atmosféru šířit dál. Proto si také hodně návštěvníků vezme svoji vlastní aparaturu a gramofony. Považuji to za skvělou věc.

Na jaké muzice jste vyrostli? Jaké byly Vaše největší vlivy?

Hodně na nás zapůsobila hudba osmdesátých let, zejména Depeche Mode, New Order a Kraftwerk. To byly kapely, na kterých jsme vyrůstali. Později jsme objevili vztah k ryze elektronické hudbě a technu. Pod naším projektem I.D.O.G. & Crypton jsme dříve hráli techno.

Současně máte residenci v klubu Locca ve Výmaru. Tento rok jste si pozvali hodně hostů jako např. Olivera Koletzki nebo Saschu Funke. Jak se ty akce vyvedly? Nějaké zajímavé zážitky?

V klubu Locca jsme měli už pěknou řádku DJs, hudebními vrcholy pro nás osobně byla vystoupení Olivera Huntemanna, Floriana Meindla a Pascala Feose. Pascal Feos patří k našim dobrým osobním přátelům a s ním jsme zažili hodně zábavných okamžiků, a to i díky přemíry Jägermeisteru J

Jak byste popsali svůj hudební styl? Co je pro Vás při hraní důležité a jaké máte zásady při produkování?

Náš vlastní zvuk je momentálně směsí minimalu a techhouse, někdy i pár elektro skladeb, důležitý je ale především groove. U djingu je pro nás důležité hrát takové věci, aby se lidé bavili.. pokaždé hrajeme hodně nových skladeb, sety jsou vždy odlišné. I při produkování se orientujeme na klubový zvuk, tracky by měly hlavně fungovat na parketu, a proto také nové skladby dlouho testujeme v klubech, než je vydáme.

Máte při hraní rozděleny nějak role?

Žádný striktní způsob rozdělení nemáme, jeden z nás hraje zpravidla z desek a druhý obsluhuje laptop.

Německo je momentálně středobodem elektronické scény. Která pozitiva a negativa německé scény byste zmínili?

Hmm, tak o tom jsme nikdy moc nepřemýšleli, popravdě to tak nepociťujeme, že by Německo bylo globálně centrem elektronické hudby. V současnosti přichází hodně dobré muziky z Francie (např. Popof, Nhar nebo Tom Pooks). Nějaké směry vývoje ale určitě přichází z Německa, a to zejména kvůli Berlínu, kde bydlí hodně osobností. V Německu prostě máme velmi dobrou klubovou scénu a rozmanitý zvuk.

Pocházíte z Lipska, jak vypadá scéna tam? Některé symboly Lipska jsou obecně známé i u nás – např. klub Distillery nebo producentská dvojice Tanzmann & Stefanik..

Trošku to poupravím, jeden z nás bydlí v Berlíně a druhý v Lipsku. V Lipsku je rozsáhlá nabídka klubů a akcí, ovšem nejlepší akce se konají vždy v Distillery. Distillery je nejstarší existující klub ve východním Německu, má zvláštní atmosféru a vystupuje tam spousta velmi dobrých umělců jako např. Richie Hawtin, Ellen Alien nebo Ricardo Villalobos.

Matthias Tanzmann je asi nejznámnější DJ z Lipska a hlava značky Moon Harbour. Drží se kvalitního klubového zvuku, jeho desky máme rádi a taky je často hrajeme.

Z Lipska bude lidem také velice dobře známý Christian Fischer a jeho label Definition Records. Jeho zvuk však více směřuje k technu.

Máte také label Bondage Music. Jaké máte s labelem příští plány?

Ano, Bondage Music je naše milované dítě.. Co je vlastně už úplně hotové, je nová deska od projektu Transistor. První počin od tohoto projektu jsme měli na Bondage Music koncem roku 2007 a deska zaznamenala velký úspěch. Očekávám, že na tento úspěch naváže jeho nová deska.

Další release je v plánu od projektu Dole & Kom s remixem od Ronalda Christopha. Ronald měl v letošním roce velký hit „Limbo“ na značce Paradigma, a tak jsme moc rádi, že jsme ho získali pro remixování. V únoru pak chystáme první desku limitované edice. Bude to právě již zveřejněný release od Transistoru s názvem „Alpha“, ale s novou B stranou. Na ní bude originální edit a remix od projektu Popof a dva nové remixy, ze kterých se nám nejvíce líbí úprava od Marca DePulse. Marc bude následně v r. 2009 mít svoje vlastní EP na Bondage. Máme toho v plánu na příští rok skutečně mnoho, bezesporu to bude zajímavé. Však první tracky můžete slyšet již nyní na MySpace profilu Bondage Music.

Pořád se vedou diskuse, jestli se vinyl uchová nebo ne… Já jsem přesvědčen, že bezpochyby, kromě toho v zahraničí hraje stále většina DJs výhradně z vinylů.. Jak se vlastně nyní vyplácí vydávat vinyly?

Pro nás je vydávání skladeb na vinylech velice důležité. Ve výsledku máme vždy rádi možnost držet v rukou hmotný produkt naší práce, který skvěle zní a má hezký design. My sami hrajeme hodně z digitálních releasů, ale stejně tak z desek. Jsem přesvědčen, že hodně DJs bude hrát z vinylů i do budoucna.

V pražském Chapeau Rouge jsi, Svene, už jednou hrál.. Jak se ti klub líbil a jak by dopadlo srovnání s klubem podobné úrovně v Německu?

Chapeau Rouge je skvělý klub, panuje tam příjemná atmosféra a lidé se tam skvěle bavili, byla to zábava. Už se těším na příští návštěvu 30.12.! Velmi se mi líbilo, jak je DJ pult blízko publika, DJ je více v kontaktu s lidmi,  to se mi líbí.

Díky!

Díky moc a už se na Vás těšíme!Autor: Lukas Micka

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO