CHAPEAU ROUGE

MENU

23.10. UpCdownC
][ a Chapeau rouge uvádíUpCdownC (uk) & The Hops Party 

UpCdownC jsou jednou z kapel, kterou u nás můžete vídat pravidelně - vždy po nové desce. Do Prahy dorazí již potřetí, tentokrát po roční pauze.


Poprvé se u nás objevili v roce 2011 s albem Firewolf, které definovalo britský post-rock, lehce netradičně říznutý grungem a jinými kytarovými žánry devadesátých let, což tehdy nebylo úplně zvykem. O rok později přijeli s albem Calaveras. Na něm se posunuli do více pohodovějších a atmosféričtějších vod, přidali efekty a jinou elektroniku a mělo to opět své kouzlo. A letos přijedou s Black Sea. Můžete se těšit na klasický britský post rock, hodně retro a béčkových prvků (trochu grunge, trochu soundtracku a trochu Morriconeho), klávesy a hlavně atmosféru, která je pro UpCdownC tak typická, a to zejména na živých koncertech.


The Hops Party jsou novou kapelu Huga (Morokweng) a Dana (Abraham). Hrají naprosto zemní rockenroll na vintage nástroje. A samozřejmě mají rádi pivo, které je středem světa, textů, hudby, života a tak vůbec všeho. Je to zemní, drze maloměstské (dneska by se asi korektně mělo říct lokální) a je to velmi příjemná zábava. Velký gesta a velký koule z Hořic. Na internetu nic nenajdete, protože hrají jen chvíli, ale pro mnoho z vás můžou být povědomí z Psy-High, kde hráli nedávno krátce po poledni a překvapili tolik lidí. A pokud to chcete přeci jen lehce rozepsat, vězte, že vzývají Jacka Whitea, dřevní americké blues a náklaďácký rokenrol. Je to minimalistický, ale přesně takhle to má být, prostě to zahrajou jasně a stručně, žádný vytáčky.

Ve čtvrtek večer se tak spojí britská a česká láska k pivu. A také samozřejmě dva velmi originální a místem svého vzniku ovlivněné pohledy na současnou kytarovou hudbu. A to si myslím bude hodně fajn.


Fb událost: www.facebook.com/events/1471376593141495/

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO