CHAPEAU ROUGE

MENU

13.5. Obscure Sphinx
Heartnoize Promotion and BrainWave Production uvádí:


Post-metalový zázrak z Polska - Obscure Sphinx!


 

Největší objev festivalu Brutal Assault v roce 2012 se znovu vrací do Čech. Vycházející hvězda post-metalu Obscure Sphinx zazáří už toto úterý v temnotě pražského klubu Chapeau Rouge ve společnosti zasněného shoegazu Manon Meurt a znovuobnoveného tria ostřílených post-hardcoristů 0100.Brutal Assault 2012, Budvar stage, Obscure Sphinx. Něco přes tisícovku lidí vychází z hangáru opařená úchvatnou show, která nejenom že snesla srovnání s těmi největšími headlinery festivalu, ale dokonce je předčila.

Trvalo téměř dva roky, než se znovu vydali na tour tím správným směrem a mezitím stihli vydat skvělé druhé album Void Mother. Na něm znovu jasně potvrdili, že nezůstanou jen u dokonalého koncertního provedení. Epicky vygradované momenty a podmanivý hlas zpěvačky Wielebne totiž opravdu dostane do kolen každého.

http://www.obscuresphinx.com/


MANON MEURT (shoegaze/post-rock, Rakovník)


Loňské předskakování My Bloody Valentine raketově odstartovalo kariéru tomuto genderově vyváženému rakovnickému uskupení. Irské legendy si dokonce při zvukové zkoušce stěžovaly, že jsou Manon Meurt moc nahlas. Existuje snad větší kompliment?
Toho povyku ohledně Manon Meurt bylo a je opravdu hodně, ale kapela všem pochybovačům vytřela zrak svým eponymním debutem, který na české scéně nemá obdoby. Hluboká basa, nádherný zasněný zpěv devatenáctileté kytaristky Katky a o malinko postrockovější aranžmá, než škatulka shoegaze naznačuje.

manonmeurt.bandcamp.com/


0100

Po delší době se po delší koncertní pauze v Praze objeví reformovovaná sestava post-metal/hardcorových 0100. Z Klášterce na Ohří si přivezou hlukové stěny, ale i nečekané zvraty, hardcorovou nespoutanost a hlavně neskutečné koncertní nasazení. Přestože se jedná o zkušené hudebníky (za zmínku stojí např. spřízněnost s již neexistující kapelou Darja), zatím se ještě nerozhodli svou hudbu zaznamenat, což z jejich vystoupení dělá ještě o něco exkluzivnější zážitek.

0100.bandcamp.com/

Fb událost: www.facebook.com/events/258708104301856/

VSTUP: 200 Kč

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO