CHAPEAU ROUGE

MENU

7.5. Industroika (bg)

Svatá trojice hluku - Industroika (bg), Kiss Me Kojak, Mooncup AccidentStředa, třetí den v týdnu, zasvěcená hluku, strukturám a liniím. Na počátku byl tón a stvořila ho trojjedinost.

Otec hluku. Industroika míchá tak okrajové žánry jako noise a soundscape s post-rockovou melodičností, hravostí a přitažlivostí. Celé je to však extrémně kompaktní, hutné a dospělé. Každý experiment, zvuk nebo tón má svou jasnou pozici v pečlivě budované struktuře, která však není nikterak abstrakní a neuchopitelná, ale zcela konkrétní, až písňová. Industroika je zkrátka extrémně rozkročena přes velké množství hudebně-hlukových žánrů a stylů, avšak perfektně vyvážená, navíc s okouzlujícím smyslem pro humor.

Syn hluku. Kiss Me Kojak jdou ve své poetice stále dál a dál. Od vysoké klasické kultury reprezentované odkazy např. na filmové klasiky, po šneky a vše kolem nich. Noise rock podporovaný trubkou a řadou samplů se vymyká klasickému žánrovému klišé - daleko více experimentuje se zvukem nátrojů, nesnaží se z nich jen dostat co největší hluk, ale i jejich podstatu - kovovost, dřevitost, mechaničnost a elektřinu.

Duch hluku. Mooncup Accident jsou z popisované trojice neabstraktnější a nejméně fyzičtí, jejich hudba je až éterická a nepředvídatelná - většina z ní je improvizovaná. Dva lidé jasně demonstrují okamžik stvoření. Takhle nějak mohly znít vesmírné struny těsně po masivní inflaci, kdy se z koncentrovaného ničeho stalo téměř prázdné a nekonečné něco. Naštěstí pro posluchače však zůstaly reliktní dozvuky, někdy strukturované více, někdy méně.

Fb událost: www.facebook.com/events/244414055744197/

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO