CHAPEAU ROUGE

MENU

10.1. Funk'd Up


Funk’d Up cz
(facebook.com/funkdupcz) je nová platforma, kterou vytvořili Dryman a Denoir k propagaci uk garage, uk house, uk funky a příbuzných žánrů v českém klubovém prostředí.


"Narozdíl od grime nebo dubstepu se totiž u nás těmto stylům nedostává tolik pozornosti, kolik by si zasloužily, což jsme se rozhodli změnit. Naše noc má striktní hudební pravidla a drží se původní undergroundové podoby těchto žánrů ve snaze přiblížit publiku typicky britský vibe.
"

Třetí díl se bude konat 10.1. 2014 v pražském Chapeau Rouge.

Po Funkystepz a EL-B jsme si do Chapeau pozvali další zásadní jméno uk undergoundu. Dem 2 reprezentují zlaté časy uk garage druhé poloviny 90tých let, i když na svém labelu New York Soundclash už vydávají od roku 1994. V porovnání s dalšími producenty se vždy prezentovali velmi inovativním a originálním zvukem, který posouval scénu dopředu. Největšího úspěchu dosáhli se slavným singlem Destiny (1997); ten bývá označován za historicky první 2-stepový track a dočkal se releasu na nejslavnějším uk garage labelu Locked On. Na této značce mělo dojít i k vydání alba/LP Dem 2, ale kvůli úpadku scény po roce 2000 se tyto plány nakonec neuskutečnily (paradoxně stejný osud potkal našeho předešlého hosta EL-B). Kromě vlastních skladeb prosluli i řadou výtečných remixů, které původní skladby zvukově přesouvají do jiného vesmíru - je obdivuhodné, jak odvážně dokázali bez jakýchkoliv kompromisů pojmout i zakázky pro velké labely.

Dem 2 je dodnes relevantní jméno díky svému futuristickému funky zvuku, jenž se žádnému producentovi nepodařilo ani zdaleka napodobit. Z miniaturních samplů jsou mistrně vyskládané originální groovy, které přes svou experimentálnost výborně fungují na tanečním parketu. I dnes Dean Boylan pracuje na nových beatech navazujících na nadčasovost starších klasik a občas vydává na labelu Tighten Up. Jeho současná tvorba je však do velké míry zahalena tajemstvím; podle vlastních slov nechce ani v guestmixech prezentovat své exkluzivní tracky, protože pak přestávají být exkluzivní – veškerý nevydaný materiál si schovává na klubové sety, takže se máme na co těšit.

K britské legendě jsme pozvali i dvě největší české garage legendy. Béla En tuhle hudbu dlouho neúnavně propagoval ať už prostřednictvím vlastních setů, radiového vysílaní nebo klubové noci Sambucca, přes níž do Prahy přivezu řadu velkých jmen (Karl „Tuff Enuff“ Brown, MJ Cole, Artful Dodger, ad.). Double J je matadorem pražské urban music scény; kromě klubových nocí se věnoval ukg například prostřednictvím serveru Ukgarage.cz. Páteční noc nabízí ojedinělou příležitost vidět obě místní legendy zpět za gramofony.

Rezidentní sestavu tvoří djs/producenti:

Dryman (soundcloud.com/drymansound)
Denoir (soundcloud.com/denoir)

Za mikrofonem nocí provází britský MC C.Monts (brokeandfamous.cz)
Sledujte naší pravidelně aktualizovanou stránku facebook.com/funkdupcz Brzy chystáme například exkluzivní podcasty od britských djs.Fb událost: www.facebook.com/events/555763604516961/

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO