CHAPEAU ROUGE

MENU

11.12. Kid Congo Powers (us) poprvé v ČR
Scrape Sound a Chapeau Rouge uvádějí

KID CONGO POWERS & The Pink Monkey Birds (USA/In The Red)
Kill The Dandies! (CZ/Drug Me)Kytarista a zpěvák Kid Congo Powers se nezaměnitelně zapsal do historie coby zakládající člen The Gun Club, dvě určující alba na začátku osmdesátých let nahrál s kultovními The Cramps a veledůležitou roli sehrál také v The Bad Seeds, doprovodné skupině Nicka Cavea, kde působil v zásadním období okolo alb “Tender Prey” a “The Good Son”. Během téměř pět a třiceti let svojí kariéry účinkoval rovněž ve skupinách Congo Norvell, The Divine Horsemen, The Angels of Light (Michael Gira / Swans), The Fall nebo Die Haut a v každé z nich zanechal nesmazatelnou stopu. V posledních letech vydává alba v čele skupiny The Pink Monkey Birds, s nimiž se vůbec poprvé představí konečně v Praze – ve středu 11. prosince v klubu Chapeu Rouge.

Kid Congo Powers a The Pink Monkey Birds vydali během sedmi let hned čtyři vynikající alba a dost možná nejpovedenější je právě to poslední z nich - Haunted Head, jež vyšlo letos v květnu. Prvotřídností jsou ovšem pověstné především koncerty skupiny – The Pink Monkey Birds platí se svou žhavou směsí blues, punku a rock’n’rollu za jednu z nejzábavnějších koncertních kapel současnosti. Na koncertě v Chapeau Rouge vystoupí také zástupci domácí scény Kill The Dandies!, kteří intenzivně připravují nové album, které v listopadu uvede první singl.

Vstupenky v hodnotě 280,– Kč jsou v prodeji v předprodejní síti Ticketstream (+ obvyklé poplatky) a obchodě Rekomando. Na místě v den koncertu pak budou k dispozici za 350,– Kč. Kapacita klubu je omezená.

scrapesound.org

kidcongopowers.blogspot.com

killthedandies.com

killthedandies.bandcamp.com


středa 11. prosince 2013 ve 20:00
CHAPEAU ROUGE, Live Underground
Jakubská 2, Praha 1

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO