CHAPEAU ROUGE

MENU

Další ročník 48 Hour Film Project se blíží
Praha již potřetí v řadě přivítá festival 48 Hour Film ProjectA tentokrát od 4–6. října, ale předběžná registrace je možná již od 1. srpna na webových stránkách http://praha48film.com. A k tomu vyhlásila vynikající ceny!

Festival 48 Hour Film Project je největší časově omezená tvůrčí filmová soutěž na světě a její účastníci mají za úkol během 48 hodin na základě dané rekvizity, postavy a jedné řádky dialogu natočit krátký film.


Soutěž bude hodnotit porota složená z odborníků z řad obchodního a filmového průmyslu a českých známých osobností. Tento rok zasedne mezi porotce i David Ondříček, známý český režisér a loňský vítěz prestižní ceny Český lev za režii filmu „Ve stínu“. V porotě se objeví i další osobnosti, například PhDr. Nora Dolanská, MBA, ředitelka Prague Welcome, také Julio Wallovits, výkonný kreativní ředitel reklamní agentury Lowe and Partners, Jana Kubíčková, manažerka vlastní tvorby v TV Nova a Martin Matiášek , kameraman ( “Želary” ,“The Mulberry Tree”).

Letos se výsledné filmy budou promítat 11-12. října v kině Lucernaa po promítání
posledního snímku přijde na řadu slavnostní předávání cen. Celým večerem bude provázet Klára Vytisková, populární moderátorka a zpěvačka skupiny Toxique. Kick off a Drop off festivalu však proběhne v klubu Chapeau rouge.

Vítězové letošního ročníku soutěže dostanou vynikající výběr cen:

 • Grand Cenou je letenka na mezinárodní finále do New Orleans, USA, které sebude konat na jaře roku 2014.
 • Letošní ročník soutěže sponzoruje generální partner festivalu pivo Fénix, která vítěze různých kategorií odmění dodávkou pšeničného piva s koriandrem Fénix. Cena za nejlepší film je roční dodávka piva.
 • Speciální cena od Prague Welcome, hlavního partnera letošního ročníku 48 HFP Praha.
 • Canon 70D, nejnovější model DSLR kamery od firmy Canon
 • Pražský vítěz bude také soutěžit o mezinárodní grand cenu v podobě $5000 a o příležitost být vybrán mezi nejlepší filmy, které budou promítnuty na festivale v Cannes 2014.
 • Vouchery na pronájem filmové techniky od firmy Bio Films Rental v hodnotě 25.000 Kč (Best Film), 15.000 Kč (Best Director), pronájem RED SCARLET kamery na 3 dny (Best Camera).
 • Voucher na pronájem filmové techniky v hodnotě 50,000 Kč od firmy Panavision
 • Voucher pronájem osvětlovacího balíčku v hodnotě 50,000 Kč od firmy Panalux
 • “Pitch Meeting” s Janou Kubíčkovou, manažerkou vlastní tvorby v TV Nova
 • Movie Magic Screenwriter Software 6
 • Vítězné filmy odvysílá náš hlavní mediální partner Nova Cinema a také bude k dispozici k shlédnutí na Voyo.cz.

Myšlenka tvorby filmů během 48 hodin se v roce 2001 zrodila v mysli muže z Washingtonu, D. C. jménem Mark Ruppert. Od úplně první soutěže se této filmařské události zúčastnilo už přes 300 000 lidí a nyní probíhá každoročně ve více než 100 městech po celém světě. Pražští filmaři se budou moci poměřit s kolegy z tak odlišných míst, jako je New York, Ho Chi Minhovo město,
Johannesburg, Paříž, Tel Aviv, Los Angeles, Melbourne, Šanghaj, Mumbaí a mnoho dalších. Každý rok se vítězný tým pražského festivalu se svým filmem dostane šanci zúčastnit mezinárodní soutěže zvané Filmapalooza, která probíhá v USA. Filmapalooza 2014 se bude konat v New Orleans.

Fb event: www.facebook.com/events/1405796126316003/

Týmy se mohou k letošnímu ročníku festivalu zaregistrovat na http://praha48film.com.

Pokud chcete vidět jak 48 HFP funguje po celém světě, tak jděte na:
https://vimeo.com/29353454

A toto je upoutávka z loňského ročníku v Praze:
https://vimeo.com/59374585

PRAHA 48 HOUR FILM PROJECT 2012 TRAILER from New Spirit Cinema on Vimeo.

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

 1. po-čt / mo-thu
  12 - 03
 2. pátek / friday
  12 - 04
 3. sobota / saturday
  16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO