CHAPEAU ROUGE

MENU

1.5. Italští Ufomammut poprvé v PrazeMohutní Ufomammut zahrají poprvé v Praze


Někteří lidé tesají svá majestátní díla do kamene, jiní je zalévají do asfaltu. Tak jako italští Ufomammut. Loni vydali opusy dokonce dva a to u věhlasného labelu Neurot (Neurosis, Amenra, Shrinebuilder, Ides of Gemini).

Od zatěžkaného stoner rocku se jejich hudba za třináct let existence posunula k monumentálnímu dronu s příměsí toho nejlepšího z metalu a příbuzných tvrdých žánrů. I přes všechnu masivnost a těžkotonážnost zvuku uchovávají Ufomammut melodii, strukturu skladby, se kterou osobitým způsobem pracují. Již album „Eve“ bylo jednolitou skladbou rozsekanou do menších tracků, či spíše kapitol. „Opus Primum“ a „Opus Alter“ je jedna hodinu a půl dlouhá skladba, jeden tok zvuku a tvoří tak pomyslný vrchol v tvorbě kapely. A ta na vrcholu přijíždí vůbec poprvé do Prahy.
Pojetí zvuku od Ufomammut, kteří náleží ke spontánní vlně italských krutě zatěžkaných kapel, mezi něž dále patří třeba Lento, OvO nebo The Secret, budete moci fyzicky zažít na jejich koncertě. Po jejich setu už nebude zvuk, jen ticho.

Před jejich setem zase zahrají Five Seconds to Leave, tuzemská špička koketující s žánry, které můžeme shrnout pod hlavičku instrumentální posthardcore.
Pokud dáte na ceny, pak vězte, že společný split FStL s kapelou esazlesa vyhrál aktuálně cenu Břitva v kategorii „Minialbum, split a singl roku“. Na skladbách ze splitu se kapele ještě více než na vinylově luxusně vybaveném debutu „SoundScapeLandTracks“ podařilo zachytit naléhavost živých vystoupení.

Druhým hostem nadžánrového koncertu bude Phaerentz aneb sólové vystoupení Petra Ference z Birds Build Nests Underground a Radio Royal, kde vystupuje společně s Federselem (B4). Na svých koncertech se nespoléhá na zvukové modifikátory a fascinován jedinečnými kvalitami zvuku vybraných nástrojů a pásků vytváří jedinečné struktury postavené na opakování. Uhrančivost budiž společným jmenovatelem prvního května v Chapeau Rouge.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji prostřednictvím stránek Ticketon (https://klient.ticketon.cz/738-ufomammut-s-five-seconds-to-leave-v-praze) a taky na baru klubu Chapeau Rouge. Várka prvních padesáti lístků stojí 250 korun, dále budou k dostání za 300 a na místě za 350.

UFOMAMMUT | FIVE SECONDS TO LEAVE | PHAERENTZ

středa 1. května 2013 | 19:00
Praha, klub Chapeau Rouge (Jakubská 2, metro Náměstí republiky)
Last.fm > http://www.last.fm/event/3466896+Ufomammut
Facebook > http://www.facebook.com/events/436124793125127

Pořádají ][, Marast Music a Naše koncerty, aktivita hudebního magazínu Aardvark.
Rozhovor s Ufomammut si můžete přečíst v lednovém čísle časopisu Spark.
Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO