CHAPEAU ROUGE

MENU

6.4. Leæther StripV roce, kdy legendární, tvrdě elektronický projekt Leæther Strip oslaví 25 let fungování, přijede premiérově zahrát do Prahy.


Projekt Leæther Strip je zásadní součástí EBM historie let devadesátých. Claus Larsen, samojediný člen souboru, ho založil v roce 1988 a hned dva roky nato vypustil na legendárním labelu Zoth Ommog jeden ze svých největších hitů – Japanese Bodies. Od té doby se s projektem a jeho punkovějším oddenkem Klutæ, muselo na scéně počítat. Claus vydal celou řadu velmi silných alb, včetně instrumentální Serenade for the Dead a tribut EP Anal Cabaret plné vlastních verzí Marka Almonda a jeho Soft Cell, zakončenou vynikající deskou Self-Inflicted v roce 1997. Pak vyšlo ještě EP Carry Me a následovala pětiletá autorská pauza, kterou protrhla až deska After the Devastation v roce 2005. To už Leæther Strip upsala pod svá křídla vydavatelská firma Alfa Matrix a načala tak neméně produktivní druhý život projektu. Během několik let vyšlo Clausovi několik nových desek, ale vedle nich i nově přearanžované klasiky z let devadesátých. Navíc po sérii desek se Claus rozhodl znovu koncertovat a jeho vystoupení jsou pověstná maximálním nasazením, při kterém je sám (nebo čerstvě v doprovodu svého partnera Kurta Grünewalda) schopen bez bombastické projekce ani jiných speciálních efektů utáhnout nejen zaplněný klub, ale i několikatisícové publikum na velkých žánrových festivalech. Návštěvníci letošního polského Castle Party by mohli vyprávět. Jak praví klasik, záleží především na nasazení a kvalitě hudby. A obojího Leæther Strip, projekt, ke kterému se jako velkému vzoru hlásí stovky kapel po celém světě, nabízí měrou vrchovatou.

Abychom vám připravili hudební zážitek se vším všudy, pozvali jsme dvě další formace, které vám náležitě zpříjemní čekání na hlavní hvězdu večera. Tou první je slovenská dvojice Terminal State, která se představila v Praze zatím jen jednou, a to před dlouhými dvanácti lety. Kapela s sebou přiveze i novou desku "Illegal Space Activity“. Druhým vystupujícím je pak dobře známá brněnsko/pražská čtveřice Depressive Disorder, vracející se do Prahy po roce. Zda i oni zahrají něco z netrpělivě očekávaného nového materiálu se dozvíme pravděpodobně až na místě.


Sanctuary.cz presents: LEÆTHER STRIP (DK), Depressive Disorder, Terminal State (SK)
Kdy: sobota 6. dubna 2013; 20 hod.
Kde: Chapeau Rouge, Jakubská 2, 11000, Praha 1.
Vstupné: v předprodeji u Ticketstream za 290,- Kč, na místě za 390,- Kč.
FB event: www.facebook.com/events/481188148580405/
Více informací na www.sanctuary.cz

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO