CHAPEAU ROUGE

MENU

Rozhovor s Timid BoyemTento pátek vystoupí v Chapeau Rouge francouzský producent Timid Boy, kterého si na párty BE AT : pozvali Michal Schwa s Arkem. Damien je celosvětově respektovaný producent a ambiciozní Dj ze známého klubu Rex. O pusinkovaní ve školce, Paříži a jeho novém videoklipu se dočtete v následujícím rozhovoru.
Ahoj Damiane, moc ti děkujeme, ze jsi přijal pozvání do Chapeau Rouge. Pokud vím, tak jsi v Praze zatím nehrál. Co o našem hlavním městě víš ? Byl jsi tu někdy jako turista ?

O Praze vím, ze je to jedno z nejhezčích měst v Evropě. Když jsem byl ještě na vysoké tak jsme měl několik kamarádů z Čech, kteří studovali v Paříži. Hodně jsem od nich o Praze slýchával, ale bohužel jsem se k vám nikdy nevydal. Teď to napravím a moc se těším jak na hraní tak na turistování.


Víme, že žiješ v Paříži. Mám několik známých, kteří na toto překrásné město nadávají a zvažují, že se odstěhují jinam. Pro mnoho lidi je Paříž asi přehnaně drahá… myslíš si to také?


Původně jsem z Montpellier, to je na jihu Francie, ale v Paříži žiji od konce 90. let. Paříž buď miluješ nebo nenávidíš. Já se zamiloval na první pohled. S tím co dělám, je důležité být ve velkém městě, kde je mezinárodni letiště. Paříž je perfektní a z hudebního hlediska má opravdu co nabídnout. Děje se toho teďv našem hlavním městě opravdu hodně. Na druhou stranu tu ale jsou šíleně vysoké nájmy. Většina lidi bydlí v malinkých bytech a platí nesmyslné peníze. Ale tak to ale bylo vždycky… Lidí je moc, místa málo a každý chce byt v centru. Ale i přes to mě Paříž prostě baví !


Muzikantsky život v takhle drahém městě bude asi občas dost náročný. Například oproti Berlínu. Jak se daří tobě ? Máš další práci a nebo se živíš jen hudbou?


Mnoho let jsem dělal hudební novinařinu. Byl jsem reportér v Trax magazínu, to je náš první časopis o elektronické hudbě. Začalo to pro mě ale být časově velice náročné – dělat v Trax, starat se to label Time Has Changed a hrát o víkendech na nejrůznějších mejdanech. Rozhodl jsem se tedy věnovat se naplno muzice a rozhodne toho nelituji. Když se člověk snaží a je pracovitý tak se tím dá dobře živit i v Paříži.


Co pařížské kluby? Hraješ v nich často?

Hudební scénu teď máme velice zajímavou a dobře rozjetou. Řekl bych, že co se týká hudby, je to jedno z nejzajímavějších míst v Evropě. Rozhodně máme srovnatelnou scénu třeba s Berlínem. Rozjeli se tady skvělé warehouse párty a máme hromadu výborných klubů. Lidi si tu opravdu přijdou na své ať už se jedná o velké párty nebo o menší undergroundové akce. Ano, v Paříži hraju často a zároveň často cestuji do jiných mest. Mám celkem dobry balanc. Když necestuji mimo město tak nejraději hraju v Rouge, Showcase, Sundae, Pigmallion, Debrouill’art nebo Rex Club, kde jsem začal hrát před 10ti lety s Ellen Allien.
V jakých jinych zemích, městech hraješ?

Aktivně cestovat jsem začal teprve před 2 lety. Byl jsem na 2 tour po Japonsku/Asii. 3 krát v USA a Jižní Americe, kde jsem hrál v D-Edge Sao Paolo, což je jeden z nejlepších klubu co znám. Jinak také moc rad hraju v Panorama Bar a v Cocoonu.Tvoje nové EP na Time Has Changed se jmenuje ‘Baisers voles’. Je k němu na youtube vtipný teaser, kde dáváš pusu různým holkám. Jak si na tohle přisel a kdy bude k shlédnutí plné video ? Moc se těšíme na plnou verzi se všemi těmi holkami :)


‘Baisers voles’ znamená něco jako ukradené polibky. Je to vlastně taková dětská hra. Jde o to vlepit nic netušící holce pusu na tvář. Dělali jsme to ve školce a já jsem byl naprostý přeborník. Rozdával jsem pusinky na potkani, haha. Nedávno jsem si na tuhle srandu vzpomněl a napadlo mě udělat track s vysamplovanými zvuky polibku. No a od tracku byl už jen krůček k videu. S kamarády jsme to celé točili v ulicích Paříže. Byla to velká legrace.
Plná verze bude na youtube 25. března. Také to poběží na MTV a ve francouzské televizi. Jsme moc zvědaví, jaké bude mít video ohlas.Pověz nám něco o tvém labelu Time Has Changed a proč jsi zvolil toto zajímavé jméno?

Label jsme s Acumenem založili koncem roku 2000. V teto době se celý hudební průmysl transformoval do jine podoby. Hudba se začala rychle digitalizovat a prodeje desek šly rapidně dolů. Také se hodně rozšířilo pirátství. Pro mnohé labely to byl začátek konce. Nás to ale do jisté míry inspirovalo. Název také nese nádech určíte nostalgie, kterou v sobě oba nosíme. Je pěkné když tento pocit můžeš promítnout ve své hudbě a v muzice kterou vydáváš.Co plánuješ v příštích měsících ? Máš před sebou teď něco zajímavého?

Moc se těším, až se vyjde video ‘Baisers voles’ o kterém jsme se bavili. Jsem zvědavý jak to celé dopadne. S myšlenkou udělat pořádný videoklip jsem si pohrával mnoho let. Ono mít nějaký zajímavý nápad je jedna věc, ale pak to realizovat dá opravdu zabrat.
Také mi teď vyjdou EP na labelech Viva a Material. A na Time Has Changed jsme upsali spoustu dobré muziky od Remi de Montsabert, Phil Dark, Gwen Maze, Adam Shelton, Louca, Jamie Funk, Shade of Gray, Molly, Dubfound, Mihai Popoviciu, Joor Ghen, Miguel Lobo a Alex Flatner.Co od tebe můžeme očekávat při tvém vystoupeni v Praze?


Tak to nevím. Zaleží jaká bude nálada v klubu. Hraji vše od klasického housu, po deep house a tech house. Mam velice rozmanitý vkus takže se budete muset nechat překvapit. Vždy se ale jedná o velice ‘groovy’ muziku.Pár týdnu po tvém vystoupeni v Praze zahraješ v Berlíně v klubu Weekend na Beef records label párty. Jak si k tomu bookingu přisel?

Booknul mě tam Michal Schwa, který se stará o Beef records s produkuje super muziku pod jmenem Shades of Gray. S Nickem nám ted dokonce dělají remix. Jsem moc rad, že si ve Weekend klubu konečně zahraji. Zatím sem měl štěstí hrát v Berlíne v Bar 25, Panorama Bar a Tresor. Weekend je v posledním patře velkého mrakodrapu, tak jsem zvědavý jaké to bude a jestli odtamtud bude hezký výhled na město. Zatím se tahle česko-francouzská spolupráce vyvíjí velice slibně :)


A do Berlína se za Alex Kidem a mnoha dalsimi producenty z celého světa zatím nestěhuješ?

Tak to ne! Berlin znám jak své boty, často a velice rád tam jezdím, ale moje město je Paříž. Cítím se tu prostě doma a moc rád pozoruji , jak se tady muzika zase po letech rozjíždí na plné obrátky !
Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO