CHAPEAU ROUGE

MENU

1.3. Žižkovská nocŽižkovská noc 2013: Hip Hop bude v Divočáku reprezentovat Paulie Garand nebo Emdee a další zástupci CZ/SK scényŽižkovská noc je již zaběhlým zimním festivalem odehrávajícím se na několika podiích vybraných žižkovských klubů. Letošní ročník se odehraje v pátek 1. března a hlavní stan festivalu najdete v klubu Matrix, kde bude řádit třeba James Cole či brněnské dívčí duo Čokovoko. Největší český zimní festival proběhne během jednoho šíleného večera v 18 klubech a vystoupí na něm více než sto kapel a DJs- to vše za minimální vstupné!

Striktně hip hopový program se však bude konat v klubu Divočák a těšit se můžete na nabitý lineup, který pro vás Žižkovská noc připravila ve spolupráci s klubem Chapeau Rouge. Již v 18 hodin odstartují mejdan DJs a pak už se publiku představí nemalý počet vystupujících. Prahu zastoupí Beatlife label, pod který spadají Oereo, Krouzmen, Ragga Brigade, Vulgar banda(SK) nebo Planet House jam a tato rozjetá bandička pro tuto příležitost nachystala Beatlife label showcase, kde ukáže to nejlepší ze své stáje. Zmeškat byste neměli ani vystoupení hard-hopové formace Rapublica, která produkuje nesamplovanou muziku, inspirovanou klasickým hip hopem 90. let. Tyto pány si určitě zapamatujete, protože nevšedně kombinují hip hop s dědictvím českého folkloru a takto originálním zvukem se na české scéně může chlubit jen málokdo.

Nebude chybět ani Freestyle Mondays crew-MCs a DJs reprezentující jedinečnou jam session s doprovodem živé kapely, která se koná s měsíční frekvencí více než dva roky v klubu Chapeau Rouge a je propojena s NYC nebo francouzským Štrasburkem. Kapela bude pro tento večer chybět, ale i tak si jistě užijete freestyle rap show, do které kluci a holky z Freestyle Mondays zapojí i publikum a předvedou vám, jak se dá se slovy kouzlit a ještě vás královsky pobaví. S Freestyle Mondays souvisí i československá dvojice Vojtaano&On Timon, kteří večerem provedou a přednesou i malou ochutnávku ze svého debutu, který momentálně dokončují v Rooftop studiu Ondřeje Žatkuliaka.

Za zmínku stojí i další host, rodák z Frenštátu pod Radhoštěm K.O.nty. Ten pro Žižkovskou noc přichystal vystoupení s kolegou Jupátorem a pokud někdo dokazuje, že underground lze dělat dobře a kvalitně, pak je to právě K.O.nty., který se může pochlubit nejen originální flow, ale i přesným rapem a show, která rozkýve hlavy všech přítomných.

Největším lákadlem bude zcela jistě Paulie Garand nebo Emdee a oba mají, co nabídnout. Paulie Garand, člen Ty Nikdy labelu a také tria BPM zahraje na Žižkovské noci společně se svým kamarádem Jakubem Děkanem a doprovodí je Kenny Rough. Od nejoblíbenější ,,klučičí trojky,, z Liberce uslyšíte pecky z úspěšného alba V hlavní roli a určitě dojde i na hitovku Retard, která bourá kluby napříč republikou. Zazní určitě i liberecká hymna V pavučině lží a chybět nebude ani starší repertoár.

Rodák z Velké Británie Emdee není na scéně žádným nováčkem. Už v roce ’03 se v UK mohl počítat mezi zavedené rappery a vystupoval v respektovaném anglickém klubu Matrix společně s legendou UK hip hopu jménem Rodney P a C.Montsem. V roce 2003 se přestěhoval do Čech a od té doby toho spáchal opravdu hodně a spolupracoval se jmény jako Orion, DJ Wich, Indy, Idea, Kato, Nironic, Pio Squad, Vladimir 518 a mnoho dalších. Nejčastěji ho uslyšíte hrát za zády s krajanem Djem Tucem, kdy ho doprovází dalčí Brit C.Monts, který možná dorazí i do Divočáka. Takže striktní anglický rap nebude na žižkovské noci rozhodně chybět v žádném případě.

Tím výčet vystupujících rozhodně nekončí. Slovenské barvy bude hájit Tomi Disl, který reprezentuje nastupující generaci a přiveze do Prahy trochu new school rapu. Strana Východná a DJ Resumé se hrdě hlásí k slovenské bandičce, která již léta žije na milovaném Žižkově, tudíž na festivalu nemohli chybět. DJ Resumé patří mezi hrstku DJs, kteří stále hrají pouze z vinylů a je radost ho při hraní pozorovat. Společně se svým bratrem Robem tvoří formaci, která do Čech z Prešova přinesla kvalitní hip hop inspirovaný převážně klasikou let devadesátých.

Zkrátka nepřijdou ani MCs a beatboxeři,kteří do Divočáka zamíří. Právě pro ně je nachystán open mic jam-ten bude sledovat bedlivě sledovat i přítomná porota, protože ti nejlepší získají i nějakou tu odměnu v podobě příjemných cen.

Co dodat? Snad jen to, že vstupenky na Žižkovskou noc můžete pořídit za 100,-Kč v předprodeji, na místě vstupenku pořídíte za 150,-Kč. Vstupenky platí na všechna místa, kde se bude festival odehrávat. Pro mimopražské platí nabídka ubytování nedaleko od místa konání. Veškeré Info najdete na : http://zizkovskanoc.com/.

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO