CHAPEAU ROUGE

MENU

Rozhovor s Pičou z Hoven


16.2. v rámci noci Bounce!Bounce! vystoupí v našem undergroundu i kapela Piča z Hoven...
Co jsou zač a na co se můžete těšit zjistíte z následujícího rozhovoru, který pro Protisedi spáchal Kay Buriánek...Vulgarismy jsou sporný téma. Když vám ale přijde e-mail, kde je celkem konvenční text podepsanej 'Tvá Piča z hoven' a v subjektu je napsáno 'Pičí odpovědi', dostavá všechno hned jinej rozměr. Malej rozhovor s touhle excentrickou partou vtipálků, která navíc produkuje dost interesantní muziku, je povinnost. Jo, přesně... nepopírám, že by vás měl navnadit přijít se na ně podívat už teď v sobotu 16. února do Chapeau Rouge, kde Piča z hoven bude "doomovat" v rámci pravidelný klubový noci Bounce! Bounce!Nedá se nezeptat se - proč Piča z hoven?

Je to chytlavé, snadno zapamatovatelné a těžko se toho zbavuje. Každopádně to už nevnímáme jako vulgarismus, spíš jako ustálené spojení slov, kde piča nemůže existovat bez hovna a naopak.

Máte geniální logo, kdo ho dělal a jakej je váš vztah k designu, grafice, věcem, co primárně nesouvisí s hudbou?


Návrh loga dělal Petr Krejzek (náš skalní fanoušek). Následně jsme však logo lehce upravili do současné podoby. Náš vztah k vizuálnímu umění je velmi silný, protože jsme všichni studenti (absolventi) uměleckých škol (FaVU, JAMU) a je to vlastně pro nás i primární vyjádření, na jehož základě se pak odvíjí i hudba, kterou děláme.

Witch house, nebo black metal?

Nehrajeme ani jedno, ale vizuálně a tématicky si bereme z obou, stále jsme ale doom pop. Jen nás zatím nehrají v rádiu, protože si asi myslí, že by pak byli prokletí.

Jak moc akcentujete na koncertech projekce?


Projekce jsou nedílnou součástí vystoupení, a jimiž potrhujeme atmosféru hudby a textu našich songů. Vyvíjejí se současně s hudbou a jsou s ní propojeny. Je možné si na nich ujet, nebo je taky vůbec nevnímat. Mimochodem do Chapeau Rouge přijedeme se zcela novými projekcemi a to nejen vizuálně, ale hlavně formou, kdy se v nich navracíme k analogu.

Jste spolužáci, kámoši z barů a hospod, nebo se znáte z vernisáží?


V podstatě se známe už dlouho ze školy, ke které taky neodmyslitelně patří bary, hospody a vernisáže.Brno, Praha, Londýn, Berlín, Moskva, Tokio, nebo L.A.?


Žďár nad Sázavou!


Kapela je pro vás důležitá jako dýchání, nebo je to jenom další výrazovej prostředek k docílení něčeho? Čeho?

Hudba je pro nás důležitá jako dýchání. Proto máme i jiné hudební projekty, nezůstáváme strnulí, Piči jen věnujeme nejvíce času, protože nás baví

Image jo, nebo ne?

Dalo by se říct, že naše image jsou naše přirozené osobnosti. Tím, jak jsme v podstatě každý jiný a zároveň v něčem jsme stejní vytváříme takovou podivnou partu "bláznů".

Posloucháte muziku, chodíte na koncerty? Co vás baví dlouhodobě a co aktuálně ze poslední dobu?


Na koncerty chodíme hodně, v Brně hlavně na akce co dělají Přidalovi. Spřízněná kapela a asi srdcovka všech jsou I love 69 Popgejů. Jinak každý posloucháme něco jiného, ale zároveň se ve spoustě věcech i shodujeme.

Co je na zenitu a co za ním?

Plán je daný. Budeme hrát naše skladby v akusticko-rockových úpravách, vsedě, zestárlí a obtloustlí.

Jak bojuje PzH s šedí?

Proti šedi bojujeme hnědí!

FB událost: https://www.facebook.com/events/259638694166767/
Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO