CHAPEAU ROUGE

MENU

28.10. Heinz Karlhausen & The Diatonics (be/nl)
Říct, že neděle v Chapeau Rouge bude tentokrát ve jménu free jazzu, by bylo krapet zjednodušující a ochudili bychom se o mnoho odstínů hudby, která zazní. Heinz Karlhausen and the Diatonics jsou totiž jedním z nejzajímavajších a nejpestřejších přesahů jazzu do jiných hudebních vod (konkrétné do hardcoru), co jsem za poslední dobu slyšel. Klidné ambientní plochy nesené na bedrech basy, bicích a množství efektů jsou znenadání zuhelňovány stejnou razancí jako u italských ZU, drtivost a tíha tenor saxofonu Daniela Martiniho je neskutečná. Zatímco černouhelným dolům postupně docházejí zásoby, zdá se, že studnice tvrdého hc/metal jazzu se teprve otevírá.

Doplní je fantasticky chytlavá a dynamická česká jazz fusion jménem Poetic Filharmony. Tenhle kvartet spojuje jazz s psychedelickým rockem (!) a drum’n’bassem (!!). Kromě hutné a výrazné kytary v popředí tedy nepřekvapí zapojení analogových syntezátorů Minimoog Voyager a DSI Prophet 08 a namnohokrát zlámaných beatů v pochybných lichodobých taktech.

V neděli se v Chapeau bude hrát chytře, kultivovaně s citem pro tak klasický žánr jako jazz a přesto nově, neotřele a hodně tvrdě.
Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO