CHAPEAU ROUGE

MENU

25.4. Yellow Sisters + Maleedivy + Braagas

25.4. 2008 20:30
Yellow Sisters + Maleedivy + Braagas Přijďte zhlednout naprosto jedinecnou udalost uz tento patek 25.4.2008 v Chateau (Jakubska 2, Praha 1) od 20:00 hodin! Vystoupi pro vás hned tri zenske kapely, a to MaleeDivy (www.maleedivy.com), BraAgas (www.braAgas.com) a Yellow Sisters (www.yellowsisters.com). Nevahejte a prijdte, protoze tohle je nejlepsi a jedna z poslednich prilezitosti jak zminene kapely zaslechnout jeste pred festivalovym letem a v dohledne dobe jedina sance slyset na jednom podiu MaleeDivy, BraAgas a Yellow.
To bude dýchanek nabitej energií - tři vokální skupiny: rozdílnost v použití nejgeniálnějšího nástroje na světě je u všech tří skupin zjevná : bude to pestré...bude to stát za poslech...
YELLOW SISTERS
Yellow Sisters jsou čtyři zpěvačky, čtyři hlasy, čtyři srdce, čtyři přístupy, jak uchopit melodii, rytmus, náladu a vytvořit hudbu. Yellow Sisters je ženská vokální skupina a cappella, která svým zpěvem prochází s lehkostí napříč žánry soulu, funky, r´n´b, world music, jazzu i reggae. Yellow Sisters jsou zvukovými iluzionistkami. Soubor vystupuje v koncertních sálech, divadlech, klubech, ale i na různých festivalech, ať už hudebních (Colours of Ostrava, Na jednom břehu, Reggae Meeting), divadelních (Letní Letná, Mimoriál Kolín, Týden pro Broumovsko) a filmových (MFF Karlovy Vary, Moffom, Jeden svět, Videofest Tábor), společenských akcích a ceremoniálech, vernisážích výstav, městských slavnostech a podobně. K nejvýznamnějším akcím, na kterých Yellow Sisters účinkovaly, patří například udělování ceny Homo Homini za mimořádný přínos v oblasti lidských práv při příležitosti zahájení filmového festivalu Jeden svět, konané v únoru 2006 v Pražské křižovatce Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize ´97, anebo přímý televizní přenos z udělování cen TýTý. V současné sestavě existuje skupina od roku 2005, v témže roce nahrály Yellow Sisters své první demo CD. V roce 2006 byly Yellow Sisters vybrány do finále soutěže Colours Talents pořádané Indies Records a festivalem Colours of Ostrava, kde v červnu 2006 získaly prestižní první cenu spojenou s možností nahrání a vydání alba. Album s názvem Singalana nahrály Yellow Sisters v říjnu a listopadu ve studiu Prána v Praze a v prosinci 2006 vyšlo u Indies Records.

Maleedivy
Naše tvorba byla v začátcích ovlivněna zejména jazzem, swingem a netradičními variacemi popu. Rok poté však náš a cappellový (v ustálené podobě již) sextet nastoupil na spletitou cestu world music. Dnes se snažíme přinést posluchačům energií nabité hudební kousky posbírané v nejrůznějších zákoutích světa. Jsme silně spjaty s hudbou horké Afriky, spirituální Asie, s živelným Balkánem, tajemným židovským folklorem, ale také s další, našim srdcím blízkou muzikou – reggae, ska .. V takové spirále se pohupuje i naše autorská tvorba - Damned Day, Hoja hoja, Keep Your Eyes Opened, Come come... Většinu písní našeho repertoáru si aranžujeme samy pro šest hlasů. Snažíme se zachovat co nejvíc z jejich původního tradičního znění, ovšem rády také přidáváme něco ze sebe. Dá se tedy říct, že každá píseň pak s námi žije vlastním životem, neustále se vyvíjí a proměňuje. Na koncertech můžete tedy slyšet pokaždé čerstvě namíchanou esenci hudebních stylů, nálad a žánrů. Náš projekt je charakteristický především a cappella performancí s občasným doprovodem jen několika perkusí a malee minibeatboxu:). V MaleeDivách jsme se rozhodně sešly jako skvělá partička kamarádek - nadšených zpěvaček a muzikantek, které hudbu dělají srdcem a hlavně pro vás všechny, kteří nás rádi posloucháte. :o) Úspěchy? No jasně:)) MaleeDivy se účastní různých festivalů, charitativních a mezinárodních akcí, pořádají pro své příznivce pravidelné koncerty v klubech, kavárnách i na koncertních pódiích v Praze, i po celé ČR. V roce 2007 jsme se mimo jiné zúčastnily těchto zajímavých akcí: Free Virus Generation, vyhlášení kreativní soutěže na podporu boje proti HIV/AIDS organizované Člověkem v tísni, Koncert pro Tibet, festivalu na podporu projektů Nadačního fondu Potala Help Tibet Koncert proti rasismu pořádaný Multikulturním centrem Praha k mezinárodnímu dni boje proti rasismu Majáles Underground, festival nezávislé kultury konající se ve stanicích metra za podpory DP Praha V soutěži talentů prestižního festivalu United Islands of Prague 2007 jsme vyhrály 8. místo a vystoupily jsme na Filter stage proslulého Janáčkova nábřeží No a velkou radost nám a snad i Vám udělalo naše nedávné společné vystoupení se spřátelenou kapelou Afrodisiak v rámci projektu "futureline" na velkých prknech Paláce Akropolis! V roce 2006 jsme vyhrály 3. místo na soutěži Česká spořitelna Colours Talents v rámci festivalu Colourscope a zazpívaly jsme si na festu Litoměřický kořen. V roce 2005 jsme získaly stříbrnou medaili na soutěži Mundi Cantant.

Braagas
Česká world music se v minulém roce rozrostla o další veličinu. Braagas vydávájí svoje první CD s příznačným názvem No.1, na kterém se jim podařilo složit pestrobarevnou mozaiku plnou sefardských, okcitánských, skandinávských a galícijských písniček, doplněnou dokonce dvě originálně zpracované písně z Jistebnického kancionálu. Lidovou autentičnost zachovávají původní dřevěné nástroje (cistra, fidula, šalmaje, šalimo atd.), k tanci vybízí tradiční rytmika (davul, darabuka, riq). Nad tím vším se vznášejí čtyři nádherné ženské vokály propletené v přesně takových harmoniích, o jaké si původ písniček říká. Hlavní z nich, patřící frontmance Kateřině Göttlichové, udává celkový výraz plnou sebevědomou barvou. Ze své zaniklé skupiny Psalteria si ponechala Karlu Mateásko, která obstarává dechy, perkuse a rytmus je doménou Bety Josefy (Gothart) a fidula zase talentované Michaly Hrbkové. Je dost pravděpodobné, že při poslechu podmanivých melodií se posluchač ztrátí a přestane vnímat v které je zemi a které je vlastně století. A to je dobře. Na druhou stranu věrnost původním melodiím, textům a náladám písniček není úporná, naopak - neustále je cítit radost, lehkost a nadhled v našich krajích skoro až nevídaný. Není divu - Braagas mají za sebou desítky vystoupení po celé Evropě.
Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO