CHAPEAU ROUGE

MENU

5.10. JARBOE liveJARBOE
, nepřehlédnutelná ikona hudební scény a bývalá členka kultovní formace SWANS vystoupí 5. října v pražském klubu Chapeau Rouge.

„Její hudba je často těžká k poslechu, stejně tak však nádherná a velmi původní. Její hlas nezná hranic, vydává se kamkoliv ho múza zavede a nikdy se za to neomlouvá. Své fanoušky svou hudbou neláká, ale přímo podmaňuje...“

Při poslechu hudby JARBOE vám připadá, že to musí být ta nemysterióznější a nejzvláštnější žena, kterou jste slyšeli. „Post-SWANS Jarboe“ éra začíná albem "Thirteen Masks". Za tímto albem stála myšlenka obměny masek. Základní myšlenka byla udělat eklektické, excentrické album, které bude šokovat. Na albu můžete najít goticko/techno/industriální pasáže, stejně tak jako jazzově ovlivněné songy jako "Wooden Idols" nebo "Shotgun Road (Redemption)".Další CD "Beautiful People Ltd." bylo spoluprácí s Larry Sevenem a stylově bylo naprosto odlišné od svého předchůdce. Nabízí mnohem přístupnější kompozice, celé bylo také nahráno čistě analogovým způsobem. Následné "Anehdoniac" je opět zcela odlišné. Toto slovo je psychologický termín pro neschopnost dosáhnout potěšení a radosti. Celé album bylo pojato jako tribut ke čtrnácti rokům, jež JARBOE strávila se svou domovskou formací SWANS. Hned poté se Jarboe podílí na výběrovce The Swans s názvem "A Mystery of Faith", která přináší dříve nezveřejněné a raritní skladby z dílny Swans.

Z mnoha dalších projektů, na kterých se podílela, jmenujme například spolupráci na posledních albech NEUROSIS, GUAPO, SIG, COBALT, JESU, J2 (with Justin K. Broadrick) nebo Dark Consort. Na pražském koncertě nebudou jistě chybět ani ukázky z aktuálního alba „Indemnity“.

Prohlásit, že JARBOE je důležitou ikonou ve snaze o hudební evoluci, je určitě na místě. V době, kdy světu vévodí vtíravé rádiové hity a popové písně, je JARBOE umělec, který si prošel strastmi hudebního businessu a nyní jde stále nahoru. Její přínos v hudebním světě je nezpochybnitelný. Svým působením na hudební scéně připravila živnou půdu pro umělce jako SLIPKNOT, THE DILLINGER ESCAPE PLAN, DANIELSON FAMILE, GOSPEL, SINCH a mnoho dalších.

Vstupenky na pražský koncert JARBOE budou k dostání pouze na místě za cenu 350,- Kč. Více informací naleznete na webu www.obscure.cz.

Související linky:
http://www.myspace.com/jarboeliving
www.obscure.cz

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO