CHAPEAU ROUGE

MENU

Rozhovor s Jubilee (us)Tuto sobotu se v pražském klubu Chapeau Rouge uskuteční další díl taneční party bez hranic – W.A.R.P. Tentokrát se jim podařil fajn úlovek v podobě americké DJky a producentky Jubilee, která přijela na svou dalši evropskou tour. A právě Praha bude jednou z jejich prvních zastávek. Během letu do Berlína přes Atlantik si udělala čas a odpověděla na pár našich otázek.

Ahoj Jess. Jsem rád, že jsi si udělala chvíli na naš rozhovor před tvým příjezdem do Prahy. Začněme od klasiky – jak by jsi se představila publiku, které o tobě možná do teď neslyšelo? Odkud pocházíš a jaké jsou tvé hudební kořeny?

Pocházím z jižní Floridy. Jsem odkojená freestyle hudbou a Miami bass. Většinu mládí jsem strávila posloucháním místních radii nebo na akcích, kde hráli Miami bass, breaky a freestyle.


Jaká je vůbec scéna na druhé straně Atlantiku?

Je to různý, asi jak všude jinde. Někdy je to skvělý, jindy zas utahaný. Ale začíná se objevovat čím dál tím vice do předu myslících producentů z USA, což je skvělý. Amerika je hodně do EDM (electronic dance music), což mi z jistého úhlu pohledu vždy příjde udivující a legrační. Velky festivaly tu jsou gigatické, spíš připomínají rockové koncerty. Menší mejdany jsou vice intimní a ty já preferuji vice. Lide tam jsou vice otevření a to je dobře.


Přibliž nám jak jsi se blíže dostala k hudbě a vůbec tam, kde se nacházíš nyní?


Hodně jsem chodila na mejdany a po čase začala i kupovat hudbu. Trénovala jsem doma. Po čase začala hrát v New Yorku, kde jsem tenkrát přebývala. Měla jsem residenci s DJem Morsy a celkem často jsem hrávala v podzemí Direct Drive na Manhattanu. Milovala jsem to a hodně trénovala a postupem času začala dostávat vice booking I v jiných částech Států. K produkci jsem dostala o dost později. Vlastně až před pár roky. Chtěla jsem dělat tracky, který jsou ideální pro mne. Jednou chci hrát sety jen z mé vlastní produkce.


Tvoje poslední ep Pop it! vyšlo na Mixpak. My z W.A.R.P.u ho žerem. Jak k tomu došlo?

Jsem ráda, že se líbí! :) Dělala jsem na něm snad věčnost. Žila v Miami a dávala dohromady malý kousíčky. Když jsem track dokončila, hned se zalíbil Dre Skullovi. Bylo to skvělý, protože zrovna Mixpak vždy patřil mezi mé oblíbené labely. Jsem velmi ráda, ýe to tak dopadlo.


Jak vypadá vůbec tvůj tvůrčí process? Důmáš a trávíš hodně šasu ve studio, nebo spíš když tě něco napadne, tak to zapíšeš a pomalu dáváš malý kousky dohromady – jaké je tvé kouzlo?

Tak trochu obojí. Většinou najdu sample nebo mně něco napadne a kolem toho začnu stavět. Trvá mi to věčnost něco udělat. Moje tajemství je nikam nespěchat. Ráda nechávám věci plynout dokud nesetkají. Nikdy to není jednoduché. Často rozdělanou věc odložim na dlouho aby, až se k ní vrátím, tak mi zněla svěže a já pak mohla zas dál pokračovat.Měla jsi i pár kolaborací, byly některé z nich pro tebe inspirující?


To samozřejmě všechny, ale nejvíc jsem užila s Udachi. Video mluví za vše.Nějaké další releasy tento rok?

Nerada mluvim o věcěch, které ještě nejsou úplně potvrzené, ale něco se určitě ještě chystá ;)
Dost o produkci. Co ráda děláš ve svém volné čase?Nejraději ho trávim se svými přáteli. Jsou pro mne vším a často chodí tam, kde zrovna hraju, ale to se s nima nemůžu moc bavit. Velmi často chodim na pláž v Miami. Běhám 3-4 krát týdně, I když to se nedá zrovna nazvat “relaxem”. A samozřejmě stale chdoim velmi často za kvalitni hudbou, téměř vždy, kdy můžu.Nenavštívila jsi nahodou Prahu už někdy předtím? Víš něco o České republice?


Zatím ne, o to víc se těším. Zatím jsem vždy slyšela jenom že je to kouzelné místo.Jaké jsou další zastávaky tvé tour a kam se těšíš nejvíc?


Tak samozřejmě do Prahy. Kamkoliv, kde jsem ještě nebyla. Ráda se opět podívám zpět do Gothenburgu. Minule, když jsem tam byla, to byla nejzábavnější noc vůbec. Budu hrát i v Malmo, kde jsem zatím take nebyla. A pár dalších mist.


Chtěli jsme tě booknout už minulý rok během tvé tour, ale bylo příliš pozdě. Jak probíhala, kde byly nejlepší mejdany apod.?Minulý rok to bylo super. I když celkem krátký. Potkala jsem spoustu skvělých lidí. Hodně jsem si užila v Copenhagenu. Zůstala jsem tam o den déle a prohlídla si město. Taky jsem viděla nejúžasnější bouřku. A to žiju v hurikánovém epicentru. Nebe bylo rude! Nikdy na to nezapomenu.Pro vice informací o Jubilee jděte na její oficiální web http://jubileelovesyou.com/
Start party je v 22:00 a vstup příjemných 80,- kč.
Její set doprovodí W.A.R.P. residenti dMIT.RY, Felix! A Thiew.

W.A.R.P. team a klub Chapeau Rouge se těší na pořádnej mejdan s Vámi! Ať má holka nač vzpomínat :)

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO