CHAPEAU ROUGE

MENU

8.3. Indigoseries vol. 9


A je tu další festival Indigoseries - vol. 9!

DEER DEER + SUPEREGO KID + WILD TIDES

Hudební festival Indigoseries chystá na první polovinu roku 2012 tři akce. Čekání na zahraniční hosty z Německa a Dánska, kteří přijedou později na jaře, zkrátí již 8. března večer složený z tří žánrově odlišných českých kapel, které spojuje jedna věc – zaslouží si rozhodně více pozornosti, než se jim v současnosti dostává.

SUPEREGO KID
Superego nejvyšší jest složkou osobnosti prahnoucí po morální dokonalosti a vnucující našim JÁ norem společenských, blouzníval vídeňský premiant Šlomo v naději, že vymýšlením učených názvů pro věci dobře známé (svědomí) nahradí pohřešované „n“ ve svém jméně a stane se přítelem lidstva. Kroměříž, odkud pocházejí Superego Kid, je ovšem mnohem blíž Příboru než Vídni, a tedy i blíže přirozenosti. Jejich hudba se vzpírá (nikoli však, Šlomo, tvým způsobem) žánrovým nálepkám. Zvukové koláže jsou postaveny z vlivů indie, post-rocku, ambientu i fusion atmosféry. Kluci střídají nástroje jak na běžícím pásu a během jejich koncertů lze čekat samá překvapení. Není-li to protimluv.

Ukázky: http://bandzone.cz/superegokid

DEER DEER
Z metonymického hlediska je moravský Slavičín ideálním rodištěm zejména instrumentálních post-hardcorových kapel. Asi právě proto odsud pochází i Deer Deer. Loni vydali velmi povedené EP Words Can Hurt, které představí i v Chapeu Rouge. Strukturou a hutností jejich skladby připomínají raná Céčka a další kapely z uznávané táborské alternativní scény. Z jejich hudby prosvítají zelené oči jelenů a zejména ona KÝMSI utajovaná roztřesenost obrazů dnešní doby, jenž nám smrtelníkům už neumožňuje k čemukoli se přiblížit a zaostřit! Kožené šklebící se masky.

Ukázky: http://bandzone.cz/deerdeer


WILD TIDES
Kdyby Kurt Kobain tenkrát v březnu 1994 nepřeskočil dvoumetrový plot Exodus Recovery Center a zůstal v Kalifornii na léčení, možná by se v místnostech bez klik potkal s Brianem Wilsonem a založili by spolu kapelu Wild Tides. To se ale nestalo, proto musela kombinace garážového rocku, country a surf-rock-n-rollu vzniknout v Praze. Nebudeme si lhát do kapsy - kapely surfující na populární vlně „skáčkové a rockabilly“ rozjuchanosti ZHUSTA smrdí spíš povinností bavit se a tančit než zábavou samotnou. Pro Wild Tides a jejich nedávné album Hearts On Fire to ale neplatí. Pocitově jsou totiž blíž některým kapelám Mika Pattona (Mr. Bungle, Peeping Tom), což si uvědomíte, když po vypalovačkách nasadí romanticky krásné skladby jako Us And No One Else či právě Hearts On Fire.

Ukázky: http://wildtides.bandcamp.com/

O FESTIVALU:

Indigoseries je průběžný hudební festival v klubu Chapeau Rogue. Jeho cílem je přivádět do Prahy evropské klubové kapely alternativních žánrů a podporovat nejzajímavější skupiny české nezávislé scény. V rámci festivalu Indigoseries v centru Prahy hráli například už kapely Lis Er Stille (dk), Radare (de), Plan De Fuga (it), Dorena (sw), Crash Of Rhinos (uk), Moonlit Sailor (sw) či 4AxidButchers (it) a řada neméně dobrých českých kapel.
www.indigoseries.com

Fb event: https://www.facebook.com/events/351116128261348/

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO