CHAPEAU ROUGE

MENU

15.2. Cats and Cats and Cats (uk)
Indie rocková pětice z Velké Británie vystupuje v Česku vůbec poprvé. A současně zde předvede jeden ze svých vůbec posledních koncertů. S koncem února tohoto roku ohlásili Cats & Cats & Cats konec. Tím spíš by jejich pražský gig neměl nikomu z fanoušků uniknout.

Cats and Cats and Cats se pohybují na hudební scéně již celých 7 let. Skupinu tvoří pět kamarádů z univerzity v Hardfordshire, kde se kapela dala dohromady. V roce 2005 vyšlo britské pětici EP s názvem Victorialand, které sklidilo příznivé ohlasy u britské kritiky. Rok na to vydali mini album Sweet Drunk Everyone, které jim zajistilo účast na prestižním festivalu v Glastonbury.

Po intenzivním koncertování v roce 2007, během kterého si zahráli s kapelami jako Foals, Blood Red Shoes nebo 65 Days of Static, se zavřeli zpátky do studia, aby natočili Split EP s Oxfordskými This Town Needs Guns (které Vám Landmine Alert do Prahy přiveze už 15. května tohoto roku!). Plnohodnotný debut If I'd Had An Atlas vyšel kapele v červnu 2010 na labelu Function Records a byl vřele přijat jak odbornou kritikou, tak fanoušky.

Jak kapela oznámila na svém webu, plánuje se závěrem aktuálního evropského turné ukončit společné působení. Pražský koncert kapely tak bude jednou z labutích písní “Koček” (před trojicí závěrečných vystoupení v Německu), poslední a neopakovatelnou příležitostí poslechnout si jejich nezaměnitelný sound na vlastní uši.

Ale žádný strach, papírové kapesníčky se v klubu Chapeau Rouge rozdávat nebudou. “Nebojte se, už teď máme v záloze další nápady, takže nemusíte být smutní, brzy o nás zase uslyšíte,” vzkázala kapela všem fanouškům. I pro svůj pražský gig chystají Cats & Cats & Cats skvělou show, plnou instrumentální vynalézavosti, vibrujícího optimismu a skladatelské hravosti.

Přijďte se přesvědčit na vlastní uši!

Jako support vystoupí česká formace UFAJR, kapela, co boří post-rockovou estetiku kolečkama otočenýma doprava. Protože chtějí ukázat světu svou drsně nonkomformní stránku, a jak hrozně jsou v pohodě, mlátí kytarama do bicích, demolují na pódiu nové nástroje a hrají hodně nahlas, aby se neřeklo.

Jejich zbrusu nové EP ÚKAZ je ke stažení zcela zdarma zde:
http://landminealert.org/release/8/ufajr-ukaz/


Vstup: 200,- ( 150,- s rezervací na emailu reiben@landminealert.org)
Start: 20.00


Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO