CHAPEAU ROUGE

MENU

16.2. Nové album NegeroNegero s novým albem v Chapeau Rouge!


Na čtvrteční večer 16. února od 20 hodin promotéři Wes.booking & Moorglade Mover připravili v Underground Stage Chapeau Rouge zase něco pro ty, kdo rádi něco delikátního a nečekaného. Své zbrusu nové album Silence Is Worse Than War přijede představit sokolovská pecka Negero, kterou doplní zajímaví hosté.

Sokolovská kapela, která bez výhrad patří jistě k tomu nejzajímavějšímu, co může současná CZ alternativní scéna nabídnout. Neklidní, bouřící, drásající…takové nálady se nesou jejich nesmírně energickou hudbou - ve sledu několika vteřin zažíváte doslova kanonádu pocitů a emocí, ze kterých nelze vynechat ani jemnost a něžnost, ta ale zůstává pod ochranou živlů. Jejich patronem je pět bytostí - každý za sebe, přitom fungující v naprosto kompaktním, dokonale sehraném celku. Negero nesou na současném zvuku jasně zřetelný odkaz silné vlny české alternativy konce 80-90tých let. Dávají vzpomenout na legendární brněnskou scénu, zejména její ikonu Dunaj, nezapřou v sobě ale ani jim geograficky a zvukově bližší UJD, ovšem často vytanou na mysl i jedinečné projekty Mike Pattona. Věřte, že těchto pár přirovnání je zde uvedeno v tom nejlepším smyslu. Negero totiž patří k těm, kteří nezaslouží být jen přirovnáváni - svým přístupem a schopnostmi jsou sto se svým influencím zcela vyrovnat. Nyní vyrážejí po delší pauze v plné síle na podia se svojí skvostnou novou deskou Silence Is Worse Than War, kterou dávají na internet opět ke stažení zdarma. Při všech zmíněných superlativech kolem sebe kapela celkem zdatně udržuje informační vakum, ale rozhodně stojí za to si tuhle perlu pro sebe najít o to víc si jí vychutnat v bezprostředním živém provedení.

Web: http://bandzone.cz/negero
Reference: http://www.diycore.net/sablony/recenze_hudba.php?id=99&nazev=Negero
Nová deska volně : http://www.ulozto.cz/11898770/negero-2011-silence-is-worse-than-war-rar


Glitchtet

Pražské trio se pohybuje na pomezí současného postrocku až k psychedelii 60tých let ovšem s notnou dávkou poučení z následujících rockových generací. Je až neuvěřitelné, co dokáží vyprodukovat z nejzákladnější sestavy – kytara, basa, bicí. Muzika plná skladatelského důvtipu a hravosti se vyznačuje především výrazným citem pro rytmus a dynamiku. Dokonce si vystačí bez vokálu o to větší má ale posluchač možnost soustředit se na souhru tří výjimečných instrumentalistů. Kapela staví na kolečkách otočených doprava, charismatické basové lince, více či méně experimentální kytaře a precizních, přesto dostatečně zběsilých bicích. Části skladeb bývají ponechány volnému vývoji. Glitchtet naživo slibuje vždycky koncertní zážitek.

Web: http://www.glitchtet.com/


Wonderdust

Blues/elektronická kapela skládající se ze tří členů: Lee Miller elektronika, Kryštof Bernat – kytara a Alexandra Yukelson – zpěv. Začali svou cestu teprve nedávno v pražských barech a nyní začínají být známí svou koncertní energií a inovativním zvukem nejen v ČR. Inspirace? Ray Charles, Jimmy Hendrix a The Prodigy! Lee a Alex pocházejí z Izraele a až u nás se jim podařilo potkat Kryštofa, který se ukázal být pro skupinu nejvhodnějším svým originálním a virtuosním stylem hry na kytaru, čímž činí původní zvuk dua mnohem bohatějším a zajímavějším. Všichni tři navíc pocházejí ze zcela odlišných hudebních prostředí, což dává Wonderdust jistou možnost vystoupit z řady.

Web: http://bandzone.cz/wonderdust


Fb event: www.facebook.com/events/242211612524176/

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO