CHAPEAU ROUGE

MENU

2.2. Obstacles (den) a Town Portal (den)

OBSTACLES / TOWN PORTAL

2. února 2012 
20:30
Chapeau Rouge, Praha


Dánská math-rocková kapela OBSTACLES zahraje 2. února 2011 v pražském klubu Chapeau Rouge a jako support si přiveze žánrově spřízněné kamárady Town Portal.

Po rozpadu Children Of Fall se tři členové dánské sekce kapely pustili do nového projektu s názvem Obstacles. Kapelu dnes po odchodu klávesáka tvoří trojice Thomas (kytara), Morten (bicí) a Jeppe (basová kytara).

Instrumentální hudba Obstacles, plná kytarových efektů a elektronických mašinek, v sobě nezapře vliv post-rockových Envy nebo Red Sparowes. Příznačný je pro ni ovšem mathrockový důraz na rytmus a nevypočitatelnost. Debutová šestice skladeb vyšla pod názvem Decomposition of Movement v roce 2008. Následující třískladbové EP 7" vyšlo o rok později u dánského labelu Red Tape records. Vloni, po více než roku práce, spatřilo světlo světa album Dividual (u labelu Play/Rec), které strhujícím způsobem kombinuje epické kytarové melodie, stále se měnící rytmy a nekonvenční písňové struktury. Nedávno vyšlo dánskému triu nové EP s názvem Oscillate a právě tuto novinku přijdeou Obstacles představit i českému publiku.

Recenze desky:
http://www.muzikus.cz/recenze/Obstacles-Oscillate-EP~23~leden~2012/

Deska k poslechu:
http://obstacles.bandcamp.com/album/oscillate


Support: Town Portal (DK)

Čtyři kamarádi z Copenhagenu hrají instrumentální rock, který překračuje hranice žánrů. Nejvíc to kluky táhne k math rocku, ale nezapřou se ani prvky shoegaze a hutnost death metalu. Mají za sebou úspěšné debutové EP s názvem Vacuum Horror, které vyšlo v září 2011

Vstup: 250,- ( 200,- s rezervací na emailu reiben@landminealert.org)
Začátek: 20.00

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO