CHAPEAU ROUGE

MENU

OvO )it( v chateau 12.3. - evropský underground al dente

OvO (IT, Load Recs)
www.myspace.com/ovobarlamuerte
+ support: KODET (CZ)

středa 12.března 21:00/Wednesday March 12th 9PM
Chateau L´Enfer Rouge, Jakubská 2
presents by A.M.180

"Hrajeme špatně na svoje nástroje a děláme muziku, která je podobná sludge nebo doomu... včera někdo naší hudbu nazval "romantic sludge", nám se to dost líbilo..." představuje svojí kapelu OvO Bruno Dorella, mužský element téhle dvojice, kterou s ním tvoří jeho žena Stefania Pedretti (zpěv, kytara, housle). OvO jsou původně z italského Milana, už delší dobu ale žijí v Berlíně. V Čechách, konkrétně na Sedmičce, se objevili v listopadu loňského roku, aby doprovodili svoje stájové druhy z Load Records White Mice. Ve finále měli klub na celý večer pro sebe a se situací, která zezačátku nevypadala vůbec dobře, se s přehledem vypořádali. Obskurní spojení mohutného bubeníka Bruna a drobné Stefanie, oba navlečení do masek vhodných tak pro pohanský rituál resp. na S/M party, produkující temnou hudbu, postavenou na propojení intenzivní hypnotizující rytmiky (tu obstarává Bruno ve stoje za bubny a občas maršující po klubu s basou) a řezavé kytary s kvílivým Stefaniiným zpěvem, který jen výjimečně užívá slov konkrétního jazyka - tím vším si OvO vynutili pozornost publika.
"Chceme v lidech vyvolávat emoce. Můžou se nás bát stejně jako se nám můžou smát, může se jim to co děláme líbit nebo klidně ať nás nenáviděj," říká k tomu hromotluk Bruno, který vedle působení v OvO šéfuje podivínskému DIY labelu Bar La Muerte a během let byl a je členem bezpočtu dalších hudebních projektů (např. Ronin nebo Bachi da Pietra).
"V tom, co děláme s OvO, je ale taky hodně ironie, na to nezapomínejte: neberem to zas tak moc vážně," vykládá Bruno a dodává "...začali jsme před lety jako kapela založená na improvizaci a pořád se snažíme, aby naše skladby byly otevřený změnám." Se čtyřmi deskami na kontě (nahrávání páté právě dokončili v New Yorku) a řadou splitů (např. s With Love, Rollerball nebo s KK Nullem ze Zeni Geva) patří tahle manželská dvojice k nejzajímavějším kapelám evropského undergroundu.
Jejich zatím poslednímu albu Miastenia, kterým se v roce 2006 uvedli u Load Records (Lightning Bolt, Sightings) se dostalo pochvaly i od programově rezervovaného Pitchforku. Ten desce přidělil 6.9 bodu a mj. komentář: "Miastenia bude pravděpodobně nejromantičtějším metalovým albem roku. Dorella a Pedretti totiž skutečně znějí jako pár..." Po skončení stávajícího turné OvO vyráží Bruno na italské minitour s Bachi da Pietra a Jasonem Molinou, kteří společně nachystali z větší části na improvizaci založený program.
www.myspace.com/ovobarlamuerte

Co se týče postoje k hudbě a vůbec k tvorbě, měli by OvO bez problémů najít společnou řeč s předskokany KODET, což je sporadicky vystupující blues-metalový projekt lidí z okruhu kolem Bugrra (Děti Deště, Atlantic Cable).

www.myspace.com/am180collective - včetně MP3 OvO
Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO