CHAPEAU ROUGE

MENU

19.11. Look Mexiko (us), Toneless a ZweiLMA presents: Look Mexico (US) + Toneless (CZ) + Zwei (CZ)

19.11.2011 Chapeau Rouge / Praha
Start: 20:00 Vstup: 200,-

Look Mexico (US)


Americká indie rocková kapela Look Mexico vznikla v roce 2004 a hned první koncert odehrála s kultovními „Karate“. Mexičani vynikají hlavně tím, jak spojují žánr pop-rocku s math-rockem a zároveň udržují odkaz na emo kapely devadesátých let (např. American Football, Cap'n Jazz,...). Jejich debutové album This Is Animal Music dává vzpomenout na doby, kdy emopunk ještě nebyl zprofanovanou módní záležitostí pro teenagery. Druhé album To Bed To Battle pak přináší dynamický posun ve zvuku kapely a odhaluje vyzrálejší melodie přímočarého rocku.
Letos tato hudební pětice vydala již druhé EP, které pro změnu více odkazuje na math rockové souputníky jako This Town Needs Guns či Maps & Atlases.

Koncert Look Mexico je povinností pro všechny, které baví žánry indie,math i emo. Zveme vás tedy do podzemních zrekonstruovaných prostor Chapeau Rouge, kde si 19.11. Look Mexico odbydou svoji českou premiéru.

Toneless (CZ)


Americké „Mexičany“ podpoří pražská indie rocková kapela Toneless, která vznikla v druhé polovině roku 2004. Srdce kapely tvoří Filip a Matt, kteří za dobu exitence vystřídali okolo sebe nespočet muzikantů. V roce 2004 vyšlo demo, které si vedlo dobře v rádiových hitparádách a také u hudebních kritiků (Časopis FILTER 2005 - „Objev roku“, TV Očko ceny - „nominace na objev roku“). V roce 2006 vydali Toneless své debutové album a nahráli skladby pro český film „Pusinky“.


Zwei (CZ)

Písničkářské duo Zwei nedávno založili lídři v Praze oblíbených, ale stagnujících indie kapel Flo a Hrnce z kredence - Lukáš Landa a Filip Kotlář. Jejich talent skládat jednoduchou uvěřitelnou muziku a s dostatečným charismatem ji živě interpretovat, je zřejmý po několika minutách. Kdo rád indie písničkáře, méně agresivní formy brit-popu nebo třeba i Johna Fruscianteho, neměl by si Zwei nechat ujít.
Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO