CHAPEAU ROUGE

MENU

18.9. Mimas & Dad Rocks!


Mimas - dánský post-rock s příchutí Islandu

V Chapeau Rouge vystoupí 18.9.2011 pro české posluchače debutující dánská kapela Mimas. Při jejich premieře vystoupí v roli předskokana projekt jejich frontmana Dad Rocks!

Mimas pocházejí z města Aarhus. Tahounem kapely je frontman Snævar Njáll Albertsson, který mu svým zpěvem dodává typický zasněný inslandský feeling a la Sigur Rós. Jako inspirační zdroje kapela uvádí velké bandy jako Do Make Say Think a Mogwai a na jejich hudbě je to znát (v tom nejlepším slova smyslu). Klasické post-rockové postupy se tu mísí s math-rockem a výsledkem jsou originální a zapamatovatelné písničky.

Mimas toho mají za sebou poměrně hodně. Natočili dvě řadová alba The Worries (2008) a LifeJackets (2010) a navíc absolvovali několik let intenzivního koncertování společně s This Town Needs Guns, Shapes, Caspian nebo Menomena.

Na Mimas se těšíme hodně a doufáme, že jejich legendární dodávka “Satan”, která kluky už jednou na turné zradila, tentokrát doveze jejich severské zboží v pořádku. A slabší povahy kapesníčky určitě sebou.

Tým Landmine Alert
www.landminealert.org

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO