CHAPEAU ROUGE

MENU

OvO v Praze a v Olomouci = 20. 9. Chapeau Rouge

Italští OvO 20. 9. Chapeau Rouge

Bizarní chaos coreová skupina OvO se po půl roce vrací do České republiky: 20. září zahraje v klubu Chapeau Rouge v Praze, o den později se představí v olomoucké Ponorce. OvO spojují často velmi drásavé zvukové střepiny grindcore, sludge a doom metalu způsobem, v kterém se, nehledě na jemnost přístupu či agresivitu zvuku, napětí mísí s křehkostí. Na pražském koncertu jim budou dělat společnost Guma Guar a Head in Body.

OvO je původem italská hudební, performanční, stylová a životní formace dvou klíčových postav milánského undergroundu, nyní usazených v Berlíně: bubeníka a baskytaristy Bruna Dorelly a Stefanie Pedretti, která zpívá, hraje na kytaru (zpravidla skleněným střepem), harmoniku, chrastítko aj. Pestrost nástrojů a ne/hudebních prostředků přitom jen odpovídá škále zpěvu, který se na jednom ze svých výrazových pólů dotýká rozmarného světa animovaných zvířátek a na druhém rezonuje v hluboké hrdelní poloze funerálního doomu. Od svého vzniku na konci roku 2000 OvO vydali pět studiových alb (čtyři na vlastním labelu Bar La Muerte, zatím poslední album Miastenia vyšlo v roce 2006 na značce Load Records) a nové by mělo vyjít letos na podzim. Skupinu charakterizuje střídání masivních bloků a ostrých rytmických i zvukových předělů, záliba v nehudebních zvucích, estetika vycházející z DIY principů prvotní punkové scény a postžánrová hra se stylem, při níž ironie jen umocňuje radikalitu výrazu.

OvO podobně jako např. Boris zaujímají velmi atraktivní polohu na pomezí noiseové, posthardcoreové a drone metalové scény. Nicméně to, co pozici skupiny určuje především, je mimoběžný, ničivý, a přitom zcela nenásilný způsob pohybu napříč žánrovým děním, který OvO sbližuje např. s noiseovými Fe-Mail či Magik Markers, s postcoreovými počátky God Is My Co-Pilot, ale také s vedlejšími projekty Kim Gordon a její lo-fi bubble gum estetikou, anebo s dávnou kutilskou antistylizací The Slits – tedy s tvorbou, která staví ze zbytků a kterou provází určitá „ženská“ strategie, o níž se dá těžko říct, v čem vlastně spočívá.

V rámci pražského večera vystoupí ještě skupina Guma Guar, která se vedle svých výtvarně-aktivistických projektů věnuje ještě radikálnímu digitálnímu hardcoru. V poslední době základní dvojici doplňuje zpěvačka MC Mikatcha. O chill-out se postará jednočlenný minimalistický projekt Head in Body, jehož eponymní album vychází na KLaNGundKRaCH.

Praha – Chapeau Rouge

20. 9. 2008 21:00
OvO + Guma Guar + Head In Body

/21. 9. 2008 OvO, Olomouc – Ponorka/

ODKAZY:

OvO
http://www.barlamuerte.com/bands/ovo
http://www.myspace.com/ovobarlamuerte

Guma Guar
http://www.myspace.com/groupegumaguar

KLaNGundKRaCH
http://www.klangundkrach.net
info@klangundkrach.net

Chapau Rouge
http://www.chapeaurouge.cz
dan@chapeaurouge.cz
Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO