CHAPEAU ROUGE

MENU

14.5. PRAGGA! RAGGA!Párty Pragga! Ragga! je tady s dalším speciálem, v sobotu 14. května se vám představí mezinárodní parta Highlight Intl. Jejich set doplní resident Dj Babylon Rocker, začátek je ve 22:00, konec ráno a vstupné žádné...

…příběh Highlight International začíná někdy před rokem 2005 ve Freistadtu, malém městě v severním Rakousku. Thizdem a Addvice v té době byli a (dodnes jsou) členy hip hopové crew Freispruch. Na svých koncertech se dostávali i do kontaktu s reggae a dancehallem, což mělo za následek to, že oba začali tuhle muziku sbírat na deskách a po nějaké době to vyvrcholilo tím, že Addvice odjel v roce 2005 na Jamajku, domů se vrátil se spoustou kontaktů a hromadou nových desek, které spolu začali hrát na parties.
Tak se zrodili Highlight Sound.

V roce 2007 se Highlight sjednotili se Scaron;panělskými Humity Ites, které založil Ricky Tricky
v katalánském Manlleu také v roce 2005. Ricky už tou dobou několik let sbíral a hrál reggae jako dj. Později, když se k němu přidal talentovaný freestyle mc Edgar,se přestěhovali do Barcelony, kde také potkali Highlight crew. Spojením Humity a Highlight vzniká Highlight International.
Crew má v současnosti 8 členů, včetně řidiče a zahradníka, i když samozřejmě ne vždy vystupují všichni spolu.

Highlight rozhodně patří mezi výrazné evropské soundy poslední doby, jejich párty diář je plný, kromě toho neúnavně organizují další akce, v poslední době se podepsali pod evropské vystoupení hvězd jamajského reggae jako Mavado, Jah Vinci, Popcaan, Etana, Bugle a Romain Virgo a mezinárodní elity soundsystémového biznisu, jako třeba Poison Dart, Refugee All Star Sound, South Rakkas Crew, Jag One Sound a evropské dancehall queen Mad English .
V roce 2009 vyhráli Barcelona Bassline Cup, největší Španělský clash.

Highlight můžete slyšet hrát všechno od počátků reggae až po současný dancehall - v jejich "bedně" jsou i originální jamajské kousky ze 60tých let. Nebrání se ale ani vlivům, kterým je tahle muzika neustále vystavovaná všude ve světě, takže styly jako dubstep a tropical bass jim nejsou cizí.
www.facebook.com/home.php#!/highlightintl
http://soundcloud.com/praggatronik-army
www.soundcloud.com/dj-babylon-rocker

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO