CHAPEAU ROUGE

MENU

2.10. Mash Up FunkMálo afra, hodně funku


Adam Gibbons, DJ, producent, remixér, multiinstrumentalista a jedna z  vedoucích osobností současného soulu. To všechno se skrývá pod jménem Lack of Afro, které vás nemohlo minout, pokud si alespoň občas necháváte oblažit sluchové orgány dobrou muzikou.
Vše začalo v roce 2006, kdy se šéf labelu Freestyle Records doslechl o mladém DJovi, z jehož dílny se linou velmi slibné zvukové a rytmické koláže. Netrvalo dlouho a Freestyle lisoval první Adamův dvanáctipalec Wait a Minute, který se dodnes řadí k nejrychleji prodávaným vinylům labelu (a to je Freestyle nějaký label!).
Následující album Press On, na kterém Adam sám nahrál takřka všechny nástroje jen potvrdilo trend jeho velmi strmě stoupající kariéry.
Desky se skladbami jako Touch my Soul, Outsider nebo When the Sun Goes Down nosí na dobře přístupných místech svých recordbagů snad všichni funkoví DJové a celé album bylo vlivným časopisem iDJ vyhlášeno za „jedno z nejzásadnějších alb moderního funku.“

Tříleté období po vydání alba Press On Adam vyplnil hostováním na projektech svých kolegů. Těžko byste našli singl jakékoliv současné funkové party bez remixu nesoucího rukopis made in Lack of Afro, který Adam velkolepě zúročil na svém druhém albu My Groove Your Move. Hutné bicí linky, které si Adam většinou nahrává sám naživo, ostré oldschool kytarové licky Nicka Radforda, valivá basa Damona Minchella a přesně nadávkované inteligentní samply. Plus hosté jako zpěvačka Roxie Ray nebo MCs Wax & Herbal T. Přes syndrom prokletého druhého alba se Adam přenesl s nadhledem muzikanta, který rozhodně ještě nezahrál poslední notu.
Kromě produkování a remixování nezapomíná Lack of Afro na své kořeny, které si vystál za DJským pultem. Jak mu to za ním sedí dnes se dozvíte 2. října 2010 v Chapeau Rouge, kam Addam Gibbons přijede na pozvání tahouna pražské funkové scény DJe Goldstara a jeho Eta Djs Crew. Bude to tak velký, že o moc větší už to nebude!

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO