CHAPEAU ROUGE

MENU

20. 8. Daddy & Hypa!

DADDY & HYPA – REMIX GODZ OF THE NEW ERA

Poslední dobou skoro všude, kde se mluví o současném dancehallu, a taky hiphopu a r'n'b, uslyšíte o D&H [dýenejč]. Jestli vás zajímá proč, tak čtěte dál…

Hyperaktivní francouzská dvojice Daddy and Hypa má za sebou léta praxe ve více oborech hudebního "průmyslu". Od roku 1997 spolu hrají v D.Roots Band (Daddy – bicí, Hypa - perkuse), což je kapela, která jednak nahrává ve studiu a taky funguje jako doprovodná kapela pro umělce jako Shinehead, U.Brown, Murray man, Chukki Starr, Tonton David, ...V té době taky zakládají svoje studio, pouští se do vlastní produkce a pilují svoje zvukařské schopnosti – za ty roky spolupracovali s mnoha deejays i zpěváky (Keefaz, Messalie, Kenyon, Tiwony, Konshens and Delus, Kari Jess, Hitmaker, Mr Vegas, Chukki Starr a mnoho dalších) a vyprodukovali několik riddimů, které se hráli převážně u nich doma ve Francii.

V roce 2001 rozjíždějí rádiovou show, kde každý týden propagují jamajskou muziku a mezitím poslouchají i hodně hiphopu, r‘n’b a popu…a jak sami vysvětlují: “Poslouchali jsme všechny mix cédé od Chinese Assassin..“. A protože tenhle jamajský sound je slavný i díky remixům, které si sami vyrábí a pak je prezentují na svých CD-mixech, z dalšího vývoje je jasný že naše 2 galský kluky to asi dost ovlivnilo. Nevěříte? Přeskočíme do roku 2007…

…kdy se tyhle zkušenosti zúročily a kdy se Dé a Há rozhodli tvořit vlastní remixy – ze začátku pro svojí rádiovou show. Pak už to de celkem rychle…jak sami říkají, první remix byl Konshens: “Monster Remix” – a silný link s tímhle jamajčanem, kterého krátce po tom vynesl hit “Winner“ mezi elitu reggae a dancehallových vokalistů a kterého jste mohli vidět i v Praze, jim vydržel do dnešních dnů - Konshens jim taky pomohl při první návštěvě Jamajky, kdy je uvedl do “hudebního biznisu“. Začala spolupráce s Chinese Assassin a přišli první hity jako “Gangsta Remix” (Mavado, Vybz Kartel a Delus) a pak další a další. Od začátku je slyšet, že tyhle kluci “to dělaj jinak“ – jejich remixy zní jako originální songy a když v lednu 2009 vypustí mixCD “The Remix Godz“ -je jasný že název nelže. Na tomhle mixu také hostují Konshens a Delus, který hned v intru všechno vysvětlí: “dem remix any mada f**king beat… remix u body parts an put u hands were u had ur feet!!“.

Většinu svých remixů dávají na net zadarmo ke stažení a svoje remixérské a zvukařské skills nabízejí ostatním djs a soundům. Kromě remixování klasických velkých jmen pomáhají i novým umělcům získat svoje místo na slunci, to se dá říct třeba o Hitmakerovy nebo o singjayovy z Miami co si říká Shutah, ale i dalších. Koncem roku 2009 je venku další mix “The Realest Mix“ který jen potvrzuje jejich pozici. Píše se o nich na OutaRoad.com a Dancehallusa.com s nimi dělá rozhovor.

V létě 2009 se také objeví na programu českého festivalu Real Beat, kde nad ránem odehrají set pro pár nadšených skalních fans, zbytek massivu zatím netuší a událost prospí…

Jejich asi nejzásadnější počin první půlky roku 2010 je mixtape European Union, který nahráli spolu s holandským DJem Waxfiendem a belgickým DJem Septikem a který vyšel pod Shadyville Caribean s úmyslem protlačit evropský dancehall za oceán. Uprostřed letošního léta také D&H spolu s Konshensovým labelem Subkonshus vydali riddim Trailer Reloaded na kterém zatím můžete slyšet Darria, Tianu a taky Konshense – jeho věc “Dem Ah Talk“ je hitem (nejen) na jamajských mejdanech. Dá se celkem logicky čekat, že v budoucnosti uslyšíme nejen víc neuvěřitelných remixů, ale i vlastní tvorby podepsané Daddy & Hypa.

Do ČR přijedou D&H se svojí DJ show, která nenechá nikoho na pochybách, že bohové remixů jsou Francouzi. Pokud vám snad tohle nestačí jako záminka vyrazit bud´ v pátek 20.srpna do Chapeau Rouge na Pragga! Ragga!, nebo v sobotu 21.srpna na Hip Hop Kemp, kde vystoupí na Jahmusic Reaggae Station, zkuste web http://www.daddyandhypa.com , kde si všechny D&H remixy (a samozřejmě i mixy Eurpoean Union, The Realest Mix a The Remix Godz) můžete stáhnout zadarmo.

rocka+amt

 

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO