CHAPEAU ROUGE

MENU

13.7. Nová výstava Fenester

fenester

vernisáž 13. 7. 2010, instalace Martin Kubát (více info zde)

Přijďte na druhou vernisáž před výlohu současného umění fenester. Zahájena bude instalace Martina Kubáta a to v úterý 13.7.2010 v 19h. před galerií. Jste srdečně zváni.
 
Instalace Martina Kubáta

V roce 2008 ukončil Martin Kubát studium v ateliéru ilustrace a grafiky na VŠUP u Juraje Horvátha. Studium zakončil svou autorskou knihou Je večer, vypusťte čerta! Kniha představila Martinův osobitý styl par excelence, vyhrála Nejkrásnější českou knihu roku 2008 v kategorii studentských prací a v loni vyšla v nakladatelství FRA. Nyní, vedle vlastní tvorby, spolupracuje jako grafik v Divadle Archa, podílí se na vizuální podobě titulů nakladatelství FRA a časopisu A2. Účastní se společných projektů spolku Kopr (s důrazem na autorskou knihu) a uskupení BOX (s převahou komiksové tvorby).

Andulka na lapidárním stromě, tak bych nazvala nynější Martinovu instalaci. Je ztvárněna podobně jednoduchým a zřetelným způsobem jako jeho kresby, nicméně nejde o žádný minimalismus. Martinovy práce jsou charakteristické svým typickým výrazem, nenapodobuje, neopičí se, je svůj. Čmárá, škrtá, drápe, výjevy trefně prokládá vlastními poznámkami, komentáři a výkřiky, čímž se mu daří modelovat vtipný, často drsný, děj. V andulce se poznámka k ději proměnila v děj reálný. Andulka tiše sedí a soustředěně se komíhá, sama, bez komentáře. Klid před bouří? No podle Martinova vyprávění měly být ještě včera na stromě místo jedné andulky desítky hrozících paroháčů…ale i bez nich je, myslím, instalace dostatečně nekonformní nicméně velmi humorná, takže můžeme být v klidu, jde o další kubátovinu.   

Děkuji Martinovi za instalaci, Danovi a Chapeau Rouge za podporu, děkuji za pozornost. Těším se příště na  první společnou instalaci Jana Čumlivskeho a Ondřeje Přibyla, v úterý 10.8.2010.

Bára Špičáková

 

fenester se stává novým prostorem pro současné umění a využívá k tomu výlohu klubu Chapeau Rouge v Jakubské ulici č. 2. Specifický prostor výlohy je umělcům podnětem k vytvoření vlastní instalace. První instalací se představila Renáta Hovorková (17.6 - 11.7), druhou instalaci vytvořil Martin Kubát (13.7 - 8.8).
 

Další instalace:

Jan Čumlivski a Ondřej Přibyl 10.8 - 6.9, vernisáž 10.8 v 19 hodin

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO