CHAPEAU ROUGE

MENU

Interview s June Miller (nl)

Inteview s June Miller (nl)
text by dnbfever.cz

June Miller je poměrně mladý, zato však velmi progresivní projekt původem z Holandska, který od roku 2007 stihl sklidit úspěchy napříč celou Evropou. Deep drumandbassove releasy na značkách jako Horizons, Deep Soul Music či Renegade Hardware jsou toho důkazem stejně jako ovace nadšených posluchačů, kteří se nechali unést pestrou a intenzivní atmosférou v setech těchto dvou mladíků. Přesvědit se můžete již tuto středu v Chapeau rouge. Zatím si můžete udělat obrázek z exkluzivního rozhovoru od dnbfever.

Ahoj, 30.6. zahraješ v Praze, navštívil jsi již někdy v minulosti toto město?

Yeah, Prahu jsem navštívil dvakrát. Poprvé to bylo před více než 10 lety, naposledy před dvěma roky, ale bohužel jsem dostal horečku předtím, než jsme odletěli. Takže nakonec jsem se nemocný 5 dní procházel po Praze. :(

Co vás přivedlo k dnb?

Začali jsme jako hardcore/punková kapela, ale poté, co jsme jeli kousek za naše rodné město na dnb party Blackout (pořádaná Black Sun Empire) jsme se začali ubírat dnb směrem.

Jaký je význam vašeho pseudonymu JUNE MILLER?

June Miller je starší píseň z naší kapely.

Dostala se k nám nepotvrzená informace, že jste bratři, co je na tom pravdy? :)

Haha, mohu říci, že to pravda není, ale zajímalo by mě, kde jste k té informaci přišli :)

Také o vás víme, že jste začínali jako kapela. Kde nastal ten zlom k hraní a produkci dnb?

Mělo to naprosto přirozený průběh. Začali jsme poslouchat více elektronických věcí a když má kapela skončila, dalším logickým krokem bylo pořídit si gramofony a začít hrát. Zbytek je historie.

Je produkce a hraní vaším povoláním, nebo je to jen jeden z vašich koníčků?

K uživení dvou lidí to nestačí, a proto tomu stále říkám koníček, což je dobré, protože jsme absolutně svobodní, můžeme si dělat co chceme.

Vaše produkce nabírá velké obrátky, máte releasy na labelech jako Horizons, Inneractive.. Na který z nich jste nejvíce pyšní?

Myslím, že náš první track pro Loxyho label Cylon je ten, na který jsme nejvíce hrdí. Loxy je jeden z prvních velkých djů drum and basu a když jsme ho slyšeli hrát v radiu jeden z našich tracků, tak to pro nás byl fakt zvláštní pocit.
Co se týče naší produkce, máme pocit, že děláme každý nový tón lepší a lepší. Tvořit jsme začali bez jakýchkoli znalostí o drum and bassové produkci, tím pádem ve výsledku produkujeme různými způsoby, čímž naše produkce není dobrá, ale originální. Naším cílem teď je, aby jsme takové pocity způsobili na tanečním parketě, stejně dobře jako doma.

Na Inside records vám vyšla dubstepová pecka ??jaká?? Máte upsané další dubstepové tracky?

Máme hotové spousty dubstepových tracků, ale není to náš hlavní záměr. Je relativně snažší udělat dubstepový track ve srovnání s produkcí drum and bassu. Pro nás je to skvělý způsob, jak se odreagovat... Minulý měsíc se Londýnskému techno label 54 Music začalo říkat 54 Music Dub, tento label vydal naše dubstepové EP nazvané "Brussel North". Máme ještě spousty dubstepových tracků, čekáme, až se vydají a také děláme dobré dubstepové sety.

 
Můžeme na vašem (tvém) premiérovém vystoupení v Praze čekat nějakou dubstepovou vložku?

Vše záleží na množství lidí. Já jsem rozhodně pro :)

Party, na které 30. 6. v Praze zahrajete, je v den, kdy v České Republice končí školní rok. Můžeme proto očekávat, že mezi vašimi posluchači bude v tento den většina nadšených mladých lidí, budete sdílet jejich nadšení, nebo jak je tomu vlastně dlouho, co jste přestali být studenty? ;)

Před 2 lety jsem absolvoval a již teď mi chybějí letní prázdniny. :) Utrecht je jedním ze studentských měst Holandska, takže vím, jak to s party a studenty chodí! Je dobré vidět nové lidi a ještě lepší je, když vidím ty, kteří prožívají tu hudbu, kterou vy tak milujete.

Pocházíte z Holadska a Velké Británie, je to tak? Jsou holanďané také tak zapálení pro drumandbass, jsou tam hudební kluby zrovna takové, jako třeba ve Velké Británii, nebo naopak vůbec ne?

Drum and bassová scéna ve Velké Británii je značně větší, než v Holadsku, ale ty největší dnb party v Holandsku jsou stále silné. Nedávno se dnb a dubstep v Holandsku rozšířil o cross-over party. Jsem za to rád, když pak vidím, jak je mysl lidí otevřená různým hudebním možnostem (ať už je to dubstep, nebo drum and bass).

Poslední klasická :) Máte nějaký vzkaz pro čtenáře?

Přijďte si nás poslechnout, pobavit se a popít s námi pivo :)
Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO