CHAPEAU ROUGE

MENU

4. 5. Irský post-rock v Chapeau Rouge

AND SO I WATCH YOU FROM AFAR (irl)
FREDDY ROTTEN (sui)
FDK (cze)

Úterý, 4. května 2010, Praha – Chapeau Rouge
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pražský klub Chapeau Rouge bude 4. května hostit koncert severoirské post-rockové formace And So I Watch You From Afar, kterou dále se svým sólovým projektem doplní zpěvák Fredy Rotten a domácí kapela FDK. 

Kapela And So I Watch You From Afar patří mezi největší objevy britské post-rockové hudební scény. Jejich věhlas začal stoupat po vydání fenomenálního EP nazvaného „This Is Our Machine And Nothing Can Stop It“ a rozvíjí se i po příchodu nové desky nazvané prozaicky „And So I Watch You From Afar“. Energická a zábavná hudba, prostoupená vrstevnatým a expanzivním zvukem, nechává vzpomenout na kapely jako Mono či Giaa, ale zároveň odhaluje obrovský talent, který v sobě tato Irská družina skýtá. ASIWYFA jsou nyní kapelou, která má potenciál zaujmout nejen skalní post-rockové fanoušky, nýbrž také příznivce progresivní a netuctové hudby.

Dalším účinkujícím bude Freddy Rotten (známý jako zpěvák a kytarista skupiny Zatokrev).
Jeho sólový projekt je inspirován písničkáři jako Nick Drake, Neil Young, Johnny Cash či Steve Von Till. Nové album "Even If We Sleep" bylo nahráno v Megapeng studiu v Basileji, obsahuje 10 skladeb a vyšlo na jaře roku 2010. Na rozdíl od mohutné noise-doomové kapely Zatokrev je Freddy Rotten jejím klidnějším protipólem.

Jako třetí se představí tuzemští FDK, kteří jsou čelními představiteli dnes velmi populárního postcorového žánru, reprezentovaného dnes takovými kapelami jako Isis, Neurosis či Cult Of Luna. I v tvorbě FDK se setkáte s velkoryse rozvrženými výpravnými skladbami, stupňujícím se i povolujícím tlakem, emocemi, náladami, sugestivní atmosférou. Kapela momentálně pracuje na nástupci ceněné desky „Borderline“.

Související linky:
www.myspace.com/andsoiwatchyoufromafar
www.myspace.com/fredyrotten
http://bandzone.cz/fdk
www.obscure.cz
Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO