CHAPEAU ROUGE

MENU

Dubnový noise ve znamení Francie

Francouzská noisová invaze dvakrát za sebou v Chapeau Rouge Underground

O tom, že náš alternativní prostor v samotném centru Prahy se snaží vychytávat hudební lahůdky z celého světa, není třeba moc polemizovat. Duben bude navíc ve znamení země galského kohouta, resp. spodní prostor Chapeau Rouge bude hostit hned dvě výtečné francouzské kapely za sebou. 

 Jako první rozvibruje červené stěny, bránice a lebeční přepážky 12. dubna kapela Marvin, trio z Montpellier oscilující někde mezi krautrockem a intelektuálně laděným retro soundem à la Shellac. Jestli úplně nevíte, o čem je řeč, tak si prostě představte neprodyšnou zeď kontrolovaného hluku jedné kytary, bicích a kláves. A trochu tanečního groove. Jedou masivní evropské turné s čerstvě vydanou deskou Hangover The Top a chystají se zbořit i Prahu. Ještě pořád potřebujete víc referencí? Dobrá. Trans Am, June Of 44, Can, Jesus Lizard, Wire, Devo, Fugazi, Lightning Bolt… A na klávesy hraje holka. A nezpívají, ale vůbec to nevadí. Už jste doma?

Necelé dva týdny poté, 21. dubna, přisviští další francouzská kapela, Papier Tigre z Nantes. Jakoby vypadli z encyklopedického odkazu o DC hardcore scéně kolem labelu Dischord. Jsou také tři, také absentuje basa, ale na rozdíl od Marvin jsou víc ortodoxní v tom pojetí post hardcore model esenciální Fugazi, nebo propletence Q and Not U, se špetkou vlivu raných Quicksand. Taky jste měli doma všechny tyhle desky a obsesivně zbožňovali ten specifický sound? Nejste patetičtí, ale přesto vám to občas chybí, protože většina těch kapel už buď dávno neexistuje, nebo se mělní v prapodivných unplugged reminiscencích a zcestných kolaboracích? Oba večery vás bez sentimentu vrátí zpátky do doby, kdy hudba ještě měla koule a kapely názor.


www.chapeaurouge.cz

www.myspace.com/marvinband
www.myspace.com/papiertigre

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO