CHAPEAU ROUGE

MENU

10.4. Belgická dávka psychedelie

SYLVESTER ANFANG II / HELLVETE / BEAR BONES, LAY LOW / TRIST

10.4.2010: Chapeau Rouge (Jakubská 2, Praha 1)

Belgická partička pošuků kolem vydavatelství Funeral Folk si pro svůj stěžejní projekt Sylvester Anfang vypůjčila název z úvodní skladby legendárního debutu Mayhem, přičemž tato fascinace není ojedinělá – viz další projekt pojmenovaný Chainsaw Gutsfuck. Jestliže je pokřivená black metalová estetika přítomná i v doprovodné grafice, občasných hysterických vokálech či frenetickém chaosu, jejich hudba jako celek je ovšem skrz naskrz nasáklá lysergovými deriváty.

Folk a psychedelie na straně jedné a noise a volná improvizace na straně druhé, to vše znásobené akutním nedostatkem konvenčního přístupu z nich dělá velmi výrazné jméno evropské experimentální scény. Ve snaze ukotvit jejich těkavou tvorbu mezi několik přirovnání lze použít třeba berliček jako Vibracathedral Orchestra, folkovější Double Leopards (předchůdce Religious Knives) nebo silnou maniodepresí stižené Zelienople. Leccos napoví také projekty, z nichž se rekrutují i noví členové ansámblu – Ignatz (kterého jsme tu měli možnost vidět před rokem a půl), Kiss The Anus Of A Black Cat a Burial Hex. Ypsilon a číslovka ve staronovém názvu charakterizují tento přerod, jež je nejen personální, ale též stylový – k relativně rockovějšímu vyznění.

Hellvete je jedním ze zakládajících členů S.A. a ve své sólové tvorbě zůstává přeci jen věrnější komponované struktuře, folku a zároveň také táhlému drone šamanismu.

Mladý Venezuelec Bear Bones, Lay Low uzavírá žánrově celkem spřízněnou trojici vystupujících. Kdyby někdo v záchvatu kreativity vymyslel škatulku „psychedelického kraut folku“, tenhle chlapík by ji dobře naplnil.

Jako speciální support vystoupí česká legenda hypnotického black metalu Trist. Jedna z mála zdejších kapel v žánru, co nelpí na klišé typicky strukturovaných skladeb. Plovoucí masa zkreslených kytar má svou formou mnohem blíž k ambientu a vzdáleně připomíná pojetí skupin jako Velvet Cacoon nebo Wrath Of The Weak, ovšem v depresivnějším a také čitelnějším hávu.

 Koncert proběhne v sobotu 10.4.2010 od 20:00 v nejspodnějším patře Chapeau Rouge (Jakubská 2, Praha 1).
Vstup: 250,- pouze na místě.

 www.letmo.net/productions
www.funeralfolk.be
www.myspace.com/hellvete666
www.myspace.com/eatthesunrec
www.myspace.com/tristcz

 ENGLISH INFO:

 

Sylvester Anfang II:

Belgian princes of darkness Sylvester Anfang have undergone some serious changes since their last full-length, embracing new members (from bands like Kiss The Anus Of A Black Cat, Ignatz and Burial Hex) and a new sound. They've even rebranded themselves as a sequel to their former selves - Sylvester Anfang II, more preoccupied with classic psych rock than ever before, balancing deep drone and Germanic motorik principles with ceremonial, robe-adorned freak folk wig-outs.

New releases out on Aurora Borelias & new releases coming up.

http://www.funeralfolk.be/

 

Hellvete

Hellvete is one of the three members who founded the Flemish Funeral Folk collective and a key figure of the satanadelic combo Sylvester Anfang II. Similar to the mothership, his solo work spans from folk-inspired guitar drones to minimalist keyboard esoterica. The significant difference is that his solo songs are more composed and less improvised.

http://www.myspace.com/hellvete666

 

Bear Bones, Lay Low

Ernesto González traded the Chavez regime for comfortable living in a dreary place called Waterloo, near Brussels. He picked up the guitar, practiced his Hendrix skills, got introduced to the world of scorching fuzz, demented kraut rock jams, drone lords and kosmik trance and decided he could as well do all that shit by himself.

http://www.myspace.com/eatthesunrec

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO