CHAPEAU ROUGE

MENU

IndigoSeries - vol. II a Erasmus: PLAN DE FUGA (it) + UFAJR (cz) a djs

PLAN DE FUGA (it) - indie-rock
UFAJR (cz)
- post-rock

IndigoSeries - vol. II

KDY: středa 18. listopadu, začátek už 20:00

KDE: klub Chapeau Rouge, Jakubská 2, Praha 1

VSTUPNÉ: 120 Kč, 90 Kč (se studentskou kartou ISIC)

Akce se koná v rámci Erasmus night. Proto začne dříve (přijďte prosím už v osm) a platí sleva pro držitele ISIC!

IndigoSeries jsou nově pořádanou serií hudebních večerů v klubu Chapeau Rouge v centru Prahy. Průběžný festival je dramaturgicky otevřený a nesleduje žánrová omezení. Cílem je vyhledávat inovativní a energické mladé kapely a přivážet do Prahy zajímavá jména zahraniční a mimopražské scény.

Po první akci IndigoSeries, která se svou hlasitostí a tvrdostí blížila nápisu post-hardcore na dveřích Chapeau, bude následovat zklidnění. Obě kapely, které se představí den po výročí revoluce (18.11.) hrají melodické a nápadité fůze rocku, z velké části postavené na vokálech:
PLAN DE FUGA (it)
Hlavní akvizicí druhého večera Indigoseries je anglicky zpívající italská kapela Plan De Fuga (Plán útěku). Vznikla v roce 2005 v Brescii a vede ji charismatický zpěvák a kytarista Fillipo DePaoli. Zejména díky jeho tvůrčímu potenciálu hraje kapela přístupnou, ale invenční směs rocku, popu a dalších žánrů. Už při dřívějších pražských koncertech v roce 2006 Italové z Plan De Fuga dokázali, že jejich předností jsou hlavně energická živá vystoupení. V roce 2008 vydala kapela debutové album Plan#1 a nyní se do Prahy již potřetí vrací. Předešlá minitour však byla poznamenána nulovou propagací, a téměř nulovou návštěvností, kterou si tahle lahůdka určitě nazaslouží.


Web:
www.plandefuga.it

(na stránkách kapely naleznete další ukázky z alba)

UFAJR (cz)

 

Mladá indie kapela Ufajr hraje po pražských klubech několik let a šíří o svém vzniku řadu protichůdných historek. V Ufajr se mísí post-rocková estetika s až art-rockovou zasněností a prokomponovaností. Pražští mladíci vycházejí z typických postrockových postupů, ale koření je například vokálními expertimenty a harmonickými vícehlasy. To zejména po nedávném příchodu tak trochu vedderovského zpěváka Vítka Kazmara. Z Ufajr tak uslyšíte Muse, Sigur Ros a snad i Queen, ale dohromady to tvoří v českém rybníku velmi originální sound.

Hudební ukázky pocházejí z doby před příchodem nového zpěváka. Skladba 2009isnow je  z prvního dema kapely, instrumentálka Superdamaged náhrávkou z živáku z roku 2006. Ufajr  v současné se od té doby získali na přesvědčivosti a chystají k nahrávání debutového alba.


Web:
www.ufajr.net

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO