CHAPEAU ROUGE

MENU

DELILAH (a), RIVER FOR SALE, OR - noise párty 6.6.

DELILAH /A/, RIVER FOR SALE, OR

6. června, Chapeau Rouge, Praha 
 

Na konci minulýho léta jsme dělali koncert rakušákům Delilah ve Skutečnosti. Přišlo pár lidí a tahle nenápadná trojice to do nás nadrtila hlava nehlava, teda hlavně nehlava. Blaho. Musim říct, že to je fakt divná muzika, ale hodně opravdová - žádný kompromisy v přesnosti, výrazu nebo hlasitosti. Napřed si člověk řekne, co to je za blázny, ale ta soustředěnost, se kterou dolujou ze svejch nástrojů nejsyrovější riffy (jakoby chtěli dostat z těch pár kusů dřeva a železa nejvíc, co to dá), je uhrančivá. Udělá to z vás otroka toho okamžiku, toho rakousky organizovanýho bordelu. Tohle jsme nemohli odmítnout ani tentokrát.

Delilah spojujou živelnost punku a hardcoru s exaktním provedením, vše je servírováno v balení rozsáhlejších kompozic, ve kterých se kombinujou přímočarý riffy, repetetivní vybrnkávání a hlukový experimenty. Citace z jejich myspace "jediné pravidlo je, že žádná pravidla nejsou," je trefná, Delilah jsou hudba osvobozená od zažitých konvencí a principů, i když vlastně pořád v rámci klasickýho rockovýho obsazení i přístupu. 

Od roku 2005 má tahle linecká (mají blízko představitelům tamější scény, jakými jsou například Valina, Tumido nebo labely Zach Records a Interstellar Records) kapela na svědomí dvě samostatný desky. Bezejmennej debut na Zach Records z roku 2007 následoval o rok pozdějc vlastním nákladem vydaná "Ich bin Mein Zentrum" (na který je track nazvaný "Kyrill" - nevím, jestli to je o orkánu z roku 2007, ale hudebně by to souhlasilo). Aktuálně na Zach Records vychází split 12" s již neexistujícími Men Killing Men.

Společnost Delilah budou dělat River For Sale z Dolního Podluží a pražští Or. River For Sale ve svym valivym triphopem míchaj rozostřený kytary a dunivou basu s nesmlouvavými beaty automatického bubeníka a naléhavým zpěvem. V Praze je bylo možné vidět již několikrát, mimo jiné před 65daysofstatic nebo Dälek. Nastupující generaci pomalých a hrubých riffů budou představovat pro tento večer Or.  
 

Delilah a River For Sale je možný ještě spatřit den před tím (5.6.) v rámci Noise Party vol. II v Českých Budějovicích v klubu Velbloud. 
 

myspace.com/dothedelilah

myspace.com/riverforsale

myspace.com/ornoise 
 

 

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO