CHAPEAU ROUGE

MENU

Something deeper - nová SKA noc v chapeau : Maskapone(ger) + Discoballs +...

Find something deeper vol. 1


Máš rád ska, huh?
Nemáš nic na práci 6. dubna?
A pořád tady sedíš a přemejšlíš, co budeš dělat?
Děláš si ze mě srandu?

Jdi si koupit lístek.“

Find Something Deeper je ska/reggae akce, která se koná v klubu Chapeau Rouge v Praze. Přinášíme vám kapely které by jinak v Česku vůbec nehrály a dáváme je dohromady se stálicemi pražské klubové scény. Výsledkem je pořádná šou se spoustou zatraceně dobrý hudby...

 Vol. 1:
6.4.2009, start: 19:00
Kapely:

Maskapone (ska / de)
The Mock Saints (punk-rock-reggae / de)
Discoballs (ska-soul / cz)
Bug'n'Dub (pop-reggae / cz)

Maskapone

Počátky hannoverské kapely Maskapone sahají do poloviny devadesátých let. Začínali jako tříčlenná punková formace oficiálně pod názvem „The Skam“, v období mezi koncem roku 1998 a polovinou roku 1999 nabírali další a další členy, prodělali pár změn v lineupu a tady jsou dnes: Maskapone, bláznivá osmičlenná ska banda z německého Hannoveru, stále se těšící na další dobrodružství. V předchozích sedmi letech existence odehráli více jak 100 koncertů v Německu, Rakousku, Srbsku, Chorvatsku, Maďarsku a Slovinsku a teď se konečně vydávají i k nám. Hráli s kapelami jako  Eastern Standard Time, Hotknives, Mark Foggo, Shemale Trouble, No Respect, Los Fastidios, Ska Trek, dr Woogle and the radio, Ngobo Ngobo nebo Wisecräcker.

 Maskapone, to je moderně pojaté ska od tradičního roots po tvrdší a rychlejší rudie, od sociální kritiky po naprosté šílenství, od srdcebolu po horkou noc... Hannoverský tisk o nich říká, že „jsou jako James Last a Bob Marley šplhající na pódium v hospodě v Birminghamu.“ Oni sami svůj styl označují jako Offbeat Rock'n'Roll!

http://maskapone.de
http://myspace.com/maskapone

 
The Mock Saints

Punk, Rock a Reggae v offbeatovém rytmu, to uslyšíte z podání düsseldorfské kapely The Mock Saints. Založeno počátkem roku 2007, nyní poprvé k dostání na desítistopém CD pod názvem „Urban Camouflage“. Rozdílná hudební pozadí jednotlivých členů kapely vyústila v zajímavou směsici, ovšem směsici prvků z jednoho celku. Různorodost nezapřou, ovšem stále jsou jedna kapela a svůj styl pořád rozvíjejí.

 Nyní jsou The Mock Saints zde, na své první evropské tour se zastavují také u nás, čtyřhlavá Punk-Rock-Reggae saň z Düsseldorfu, která vám přináší to nejlepší ze své tvorby.

 http://themocksaints.de
http://myspace.com/themocksaints


Bug'n'Dub

 Kapela Bug'n'Dub (čti: bak en dap) vznikla začátkem prázdnin roku 2007 po rozpadu Lion Taxi. Tvoří ji pět muzikantů s převážně jazzovými kořeny. Základním stylem jejich hudby je vysoce energické progresivní reggae, které se mísí s prvky dubu, latina, funku nebo d'n'b. Kapela hraje ve složení zpěvy, klávesy, kytara, basa a bicí. V tomto období nahrávájí Bug'n'Dub svou novou desku.

 http://bandzone.cz/bugdub


 Discoballs

 

 Kapela Discoballs byla založena v roce 2004, odehrála mnoho a mnoho koncertů a jen málokterá kapela se může chlubit tak širokou obcí fanoušků. V roce 2008 byla radikálně změněna sestava kapely, zpěvačku Terezu dnes můžete zahlédnout na pódiu s kapelou The Spankers. Kytarista Aktajsa, zakládající člen kapely, z Discoballs také odešel a na jeho místě můžete vidět Krleshe, kterého znáte coby frontmana ska-punkovych diktátorů 2v1 a kytaráka turbo R´n´R úderky Flaming Cocks. Pozounistu našli až v daleké Bystřici nad Pernštejnem a můžete ho zahlédnout i v tamější bandě Parantampareil, dalším zajímavým členem je trumpetista, pohrobek 2v1, ostřílený i z účinkování ve Vertigu, Drunken boomerang a kdo ví kde ještě, pan Hrom.

Kapela pokřtila minulý podzim svou desku, která byla nominována na nejlepší ska desku roku 2008, záznamy ze křtu můžete najít na Alternativatv.cz.

 http://bandzone.cz/discoballs 
http://www.discoballs.cz

 

 Maskapone, The Mock Saints, Discoballs, Bug'n'Dub

6.4.2009 Chapeau Rouge Praha, start 19:00

Těšíme se na tebe!

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO