CHAPEAU ROUGE

MENU

15.5. Je jaro...Progrese a melodika blízkého severu se střetnou v centru Prahy
Jeden z nejzajímavějších klubových koncertů května bude hostit pražské Chapeau Rouge. Neortodoxní kompozice z temných hutí dánských LIS ER STILLE, které dávají označení progresivní rock původní nevyprázdněný význam, se potkají s příjemnou melodikou německých PARASHURAMA a instrumentální jízdou v podání MADE BY THE FIRE. Kapely vystoupí v centru metropole ve středu 15. května od 20 hodin.

LIS ER STILLE patří na současné evropské scéně k zavedeným a velmi ceněným tělesům. Nutno dodat, že naprosto zaslouženě. Nepřešlapují totiž na místě a každá z jejich čtyř desek přináší něco naprosto nového a překvapivého. Skladby přelétají od post-rockové zasněnosti k výpravnosti progresivního rocku, od avantgardního písničkářství k neuchopitelnosti moderní klasiky. Výsledek ale nezní jako racionální lepení hudebních nápadů a klišé, jak je u současných progresivně rockových skupin celkem běžné. Hudba L.E.S. je tak neobvyklá a intenzivní, že dělí fanoušky žánrů, kterých se hudebně dotýká, na nadšené a znechucené. I proto jsou Dánové jednou z nejzajímavějších klubových kapel současné Skandinávie. Kapela staví na dynamickém mixu nástrojů a expresivním vokálu Martina Byrialsena, který komponuje témata jako sociální kontrola a ztráta přirozenosti do nejednoznačných mýtů a kázaní z opuštěných průmyslových hal. Do Prahy přijíždějí L.E.S. jako každý rok na jaře již potřetí a ti, kdo jejich strhující vystoupení zažili, ji rozhodně nebudou chtít minout. Jejich živá vystoupení jsou vůbec vyhlášená, což potvrzují nadšené ohlasy i těch několika málo odvážných, kteří při jejich poslední pražské zastávce dorazili přesto, že nahrávka je až tolik neoslovila. Do Chapeau Rouge přivezou na rudém vinylu znovu vydané album NOUS a především skladby z připravovaného EP Lyncher´s Aim.

PARASHURAMA je mladá kapela z Hamburku. Dobře postavené kytarové repetice a riffy, melodická basa, nenápadné zvukové krajiny v pozadí a příjemný zastřený vokál evokující místní známé Prodavač. Dravá modernost se potkává se starou psychedelickou náladou. Důraz na stavbu kompozic i zde nahrazuje rockové sólování a hudební exhibici, jen výsledky jsou přímočařejší. PARASHURAMA v květnu Praze vystoupí poprvé a představí svoje povedené debutové album Captive Rooms.

Jako domácí podpora koncertu pak přijedou zahrát MADE BY THE FIRE. Ti nedávno pověsili po dlouhých letech existence na bandcamp své první album, které označují za stále nedokončené. Tuhle zkušenou plzeňskou partu je asi úplně zbytečné představovat, stejně jako mluvit o jejích koncertních kvalitách. Věříme, že jejich účast bude ve spojení s dalšími účinkujícími jedinečnou syntézou a milovníci rockové muziky bez žánrových limitů si v tento večer přijdou opravdu na své.

DP/LK

Fb event:  www.facebook.com/events/358537740914049/


Links:

Lis Er Stille:
http://liserstille.dk/studiodiary/
teaser : https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fbU3xnjoJg8
Z nového EP Lyncher´s Aim: http://www.youtube.com/watch?v=4SJWmagM0M8&feature=youtu.be

Parashurama:
http://www.parashurama.de/

Made By The Fire:
http://madebythefire.bandcamp.com/album/-Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO