CHAPEAU ROUGE

MENU

2.11. Finále Mad Cirkus LeagueDALŠÍ FINÁLOVÉ KOLO V RÁMCI MADCIRKUS LEAGUE 2012 SE ODEHRAJE V KLUBU CHAPEAU ROUGE!!V pátek 2. 11. 2012 se v pražském klubu Chapeau Rouge uskuteční čtvrtfinále rapové ligy nazvané MadCirkus, která pořádá battly již více než rok a půl. Nyní máme před sebou výběr osmi nejlepších, kteří prošli sítem výběru. Dále proběhne showcase pod Beatlife Labelem (Oereo, Krouzmen&Synchro, Kenas&N8, Vulgar banda, Shoupy a spol.) což je určitě nezapomentulným hudebním zážitkem. K vidění bude také freestylová exhibice v podání české freestylové špičky. MacMan (Teplice) vs. Mosper (Praha), Krouzmen (Plzeň) vs. Arp (Olomouc), MayMc (Plzeň) vs. Seerch (Karlovy Vary), Fishbean (Plzeň) vs. Maniak (Brno). Vítězové z Plzně dostanou finanční bonus a budou ho moci vsadit na své vítězství proti soupeři. Pětičlená porota dohlížející na férový průběh battlů, bude ve tradičním složení.

Už jste byli někdy na battlu, kde velká většina zúčastněných nebyla ani k poslechu a to jich bylo tisíc třista sedm? Na battlu, kde byly dvě kola, při kterých jste se málem posrali smíchy, ale zbytek večera to bylo jako sledovat s mámou telenovely, kde pustili příliš rychlý elektrobeat a nešlo moc rozumět, kde Mc’s ve finále hrozně zkapali? A přitom když se povede battle, je to kolikrát lepší než celý koncert vaší oblíbený kapely.Vizí MadCirkusu je pokusit se všechny tyto faktory, které z našeho pohledu kazí dobrý battle, odstranit. První velkou změnou, která se může zdát pro mnohé skoro nezkousnutelná, je to, že si v MadCirkusu nehodláme hrát na freestylový battle.

Od prvních větších freestylových soutěží to mají Mc’s vždy více nebo méně připravené a internetové diskuze jsou plné dohadů, kdo to měl/neměl, místo toho aby ocenily rým, který je pobavil. Nejlepší battler nemusí být nejlepší freestyler, stejně jako dobrý freestyle by měl nabídnout zdaleka něco jiného než pouze dobrý battle.Nevidíme pointu v battle Mc’s, jak dovedou freestylovat různá témata nebo v nesmyslných dvouminutových kolech a sledovat jestli to vydrží, což stejně pro publikum kolikrát ani není moc velká sranda. V MadCirkusu dostanou Mc’s přibližně měsíc na přípravu, znají svého soupeře, mohou na něj vyhrabat, co si jen usmyslí a to dělá battle daleko osobnějším. Přesto MadCirkus pořád není o tom si to celé napsat, ale připravit se tak, abyste soupeři nedali nejmenší šanci vás jakkoli dostat.Druhou novinkou je vlastní projev. Battly budou akapela (bez beatu) a bez mikrofonů, tudíž jakákoli hlasová práce je dobře znát a hodně zde záleží na hlasové kreativitě Mc’s.Všechno tohle bychom chtěli umístit do undergroundových prostorů vyzařujících syrovostí, jež doplní atmosféru těchto battlů, které mají za cíl být těmi nejtvrdšími, které jsou v Čechách k vidění. Mc’s si vybíráme sami, takže se nemusíte bát, že si to tam kdejakej „vesnickej Jarda“ přijde zkusit a vy musíte být svědky ztráty jeho rapovýho panictví, ale můžete se těšit na ty nejlepší z nejlepších.

Hiphop byl vždycky soutěživej, i když přímo někoho nedissuješ, snažíš se udělat lepší track než ostatní. A poslední dobou, aspoň nám v MadCirkusu, přebytek lásky a nedostatek soutěživosti na scéně chybí…

To nejlepší z battlů, co může scéna nabídnout, originální hlášky, tvrdý punchlines a všechny možný cesty, jak někoho ztrapnit a získat si respekt, to je to, co vám v MadCirkusu chceme nabídnout. Takže jestli miluješ stejnou věc jako my, doval se podívat a my se můžeme zaručit, že dostaneš víc, než bys čekal.

Battle není o nenávisti, battle je o zábavě.


Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO