CHAPEAU ROUGE

MENU

Interpret

ASVA (us)


Kategorie: Bands
Styly: exmetal

Asva (USA) & Five Seconds To Leave (Cz)
27. ledna, Chapeau Rouge, Praha

Druhým z lednových koncertů v režii Letmo Production bude 27.1. premiérové vystoupení originální sludge / drone formace Asva. V Chapeau Rouge jim bude předskakovat tuzemský objev Five Seconds To Leave.
 

Asva Mluvit o Asva jako allstar kapele je snadné, ale laciné. Jednak proto, že byla jejich muzika vždy dostatečně originální a odlišná od personálně spřízněných projektů a jednak proto, že tuhle berličku prostě nepotřebuje. Můžeme se bavit o drone rocku nebo sludge/doom metalu, ale Asva je dál – nebo spíš lehce stranou. Jejich zvuk má nádech pečlivého elektroakustického bádání, občas zase až orchestrální pompy, ale vše je vlastně na dřeň syrové a přímé. Ocelová basa a těžkopádná rytmika nesou odkaz starých Swans. Dronové plochy se téměř rovnoměrně rozdělují mezi varhany a kytary. Pocit katarze u Asvy nevzniká jen kvůli síle hluku, ale hlavně kvůli tomu, že kdesi hluboko je v jádru jejich kompozic staré dobré blues se vším, co k němu patří – tedy především skutečné city.

Asva vznikla v zásadě jako pokračování poloviny legendárních Burning Witch (basáka Stuarta Dahlquista a bubeníka Brada). Zpočátku s nimi hrál na kytaru Dylan Carlson (Earth), kterého pak nahradil John Schuller (Master Musicians Of Bukkake). Za varhany usedl Troy Swanson a k obsluhování všeho možného (od kytar přes piáno až po samplery) přibrali Trey Spruance (Mr.Bungle, Secret Chiefs 3). Aby toho nebylo málo, zpívala u nich Jessika Kenney (společné náhravky např. s Eyvindem Kangem nebo Wolves In The Throne Room), nahrával je Billy Anderson (produkce Neurosis, Noxagt, Melvins, Om, Sleep nebo Teeth Of Lions Rule The Divine) a Randall Dunn (produkce Boris, Kinski, Earth a nespočet dalších).

Stuart Dahlquist navíc tvořil podstatnou část Sunn O))) na jejich prvních třech albech. Dnes zůstává jediným zakládajícím členem Asvy, jelikož nechtěl mít studiový superprojekt, ale fungující kapelu, se kterou může hrát koncerty. Do Evropy se vrací po roce na miniturné o pěti zastávkách, které končí vystoupením na vyhlášeném berlínském Transmediale festivalu. A s sebou přiváží také nový, téměř hodinový materiál složený speciálně pro něj.

Předskakovat budou jindřichohradečtí Five Seconds To Leave. Hodně nadějná mladá kapela, která si pozornost nejen zaslouží, ale určitě i vynutí. Post/noise rock dost hrubý na to, aby vám ani omylem nekanula ospalá medová slina z úst, a taky dost hluboko zasahující, aby vás v zádech mrazilo.

navštivte a poslechněte si:
www.myspace.com/fivesecondstoleave
www.myspace.com/asvaband
www.southern.com/asva0Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO