CHAPEAU ROUGE

MENU

Interpret

Dirty Airlines


Kategorie: Bands
Styly: , grunge , post hardcore

Dirty Airlines vznikly v říjnu 2004. Byla to čistě hra náhod a osudů.
Slavná kapela Bosworth byla pozvána na koncert do Karl-Marx-Stadtu, kde po nejlepším životním výkonu, přímo z pódia odešel z kapely basák Maurice Guttoneau. Prostě už měl plný zuby mejdanů, děvek, koksu a vodky. Zbytek party samozřejmě nechtěl jen tak opustit hluboké koryto plné peněz a rozkoší.
Zbytek Bosworth - tedy Guy, Romário a Wernie - postupně nabral dva nové členy - Davea a Tobyho -  a přetransformovali se v DA. Nahráli celkem dobře přijatou desku Your Time For Relovution (2005).
Odehráli devatero festivalů a objeli devatero klubů, podpstoupill turné v Anglii. Po návratu zpoza kanálu opouští kapelu pro názorové rozdíly nejdřív Dave, pak i Toby.
Kluci oslovují znovu Maurice Guttoneaua, aby se vrátil. Ten přijímá, takže od roku 2007 hrajou Dirty Airlines v sestavě známé z Bosworth.
V létě 2008 nahrávají singl u Juraja Kupce, který je známý pro svou spolupráci s Janou Kirschner, IMT Smile a No Name.

Mezi nejdůležitější vlivy chlapci počítají kapely, které definovaly „svoje styly":Tedy noise (Sonic Youth), indie/shoegazers (Jesus And Mary Chain, Ride, Swervedriver), grunge (Od Nirvany přes PJ a AIC až k Bush), punk (Sex Pistols, Bad Religion) , emo-hard-core (Fuzazi, At The Drive-in) a samozřejmě zasněný novoromantiky The Cure a Depeche Mode.

bandzone.cz/dirtyairlines
Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO