CHAPEAU ROUGE

MENU

Interpret

Cotam


Kategorie: Bands
Styly: , rock

Založení kapely COTAM můžeme zařadit přibližně do léta roku 2003, kdy se začaly formovat její zakládající členové. Prvotní idea kapely se zrodila v hlavě kytaristy Tomáše Zavorala, zvaného prostě a jednoduše „Siďák“ a bubeníka Martina „Mártyho“ Cvrka.

Jak vznikl náš název? To takhle jednou, když byl Siďák na chalupě a vez kolečko hnoje, říká si: „COTAM, ty vole“ a jel dál. Název schválila celá kapela a od této chvíle vystupuje jako COTAM.

Nastal malý problém v podobě baskytaristy a doprovodné kytary, na které oba zakládající členové trvali. Po zúžení kandidátů byli nakonec vybráni Honza „Frosty“ Svoboda na post basáka a společně s ním Filip „Filas“ Staněk jakožto druhý kytarista.

Další problém byly nástroje. Tom disponoval pouze akustickou kytarou M. Parker a v postatě jediný aktivně hrál, Martin doma poctivě bušil do polštářů, Flip bleskově dokoupil rovněž akustiku Stagg. Frosty vyčkal a pořídil si, sice s malým zpožděním, elektrickou baskytaru značky Stagg. Ale s touto výbavou by kapela mohla hrát leda country a tam prozatím nesměřuje (výjimku tvoří skladba Starý Pán:D). Vše vyřešily až Vánoce 2005, kdy se kapela oblékla do plně elektrického hávu, jedinou výjimku tvořil Martin.

Když už bylo na co hrát, znenadání se objevil další, neméně závažný problém – totiž zkušebna. S využitím hudebních kontaktů a Internetu se naše kapela usídlila v útulném prostředí zkušebnového komplexu zkušebny.com, kde zkoušela příbližně rok a půl po boku jejich slavnějších kolegů. První zkouška proběhla až ve čtvrtek 5. ledna 2006, který můžeme považovat za opravdový vznik kapely COTAM.

První zkoušky byly velice rozpačité, kapela se sehrávala a počala pomalu tvořit její budoucí hity. Všichni členové byli velice nadaní, ale bohužel nikdo z nich nevydal ze svého hrdla jediný čistý tón. A tak začalo veliké shánění patřičně nadaného zpěváka. Opět se vybíralo především z řad přátel. Nemuseli chodit moc daleko a objevili mladíka jménem Kryštof „Kikin“ Vosátka, s nadáním jak pro zpěv tak pro skladbu textů.

Ale po přibližně dvou měsícich hraní odjel pěvec na 4 měsíce do Velké Británie. Kapela pokračovala dál, valily se nové písničky a Kryštof nikde. Na konci školního roku se měl konat náš první koncert, ale jelikož stále chyběl zpěvák, museli znovu hledat.

Nakonec se na nás štěstí usmálo a našli jsme zpěvačku Terezu Gajdošovou aka Tee. Do koncertu zbývali asi 3 zkoušky, tak se dřelo a dřelo až se nadřelo. Koncert se konal v rámci školní akce školy PA v prostorách klubu Souterrain. Bylo vyprodáno, lidem se líbilo a nám taky.

Kryštof se však vrátil a my museli skvělé zpěvačce poděkovat za záskok a věnovat se dálší tvorbě. Jenže toto nebyl poslední zpěvákův problém… Neustálé nemoci, problémy a další zájmy ho dovedly až k tomu, že nechodil na zkoušky. To se klukům z kapely nelíbilo a navíc zjistili, že jeho pěvecké kvality taktéž nejsou nikterak vysoké. Povolali jsme tedy opět Tee, nejdřív aby Kikinovi pomohla. Ale Kikin si nedal říct, dál nechodil na zkoušky a to byla poslední kapka. Kapela se konečně asi po 4 měsících problémů rozhodla Kryštofa vyhodit.

Mladá a talentovaná zpěvačka a kamarádka Tee, se tedy stala členem rodiny COTAM a začala s námi hrát jako zpěvačka. Chvíli trvalo, než se rozezpívala, než se naučila texty a písničky, ale povedlo se a my jsme s jejími výkony spokojeni už teď, ačko liv má ještě nejlepší léta před sebou. Tee přinesla do kapely i trošku nový styl, který nám do té doby nebyl otevřen, jako je Prokletá svoboda, Štěstí nebo novinka Libanonská noc.

Od té doby jsme se i párkrát ukázali lidem na koncertech a na jednom letním festivalu, získali jsme pár svých fanoušků, ale zaznamenali jsme i pár odpůrců, čemuž se nevyhne snad žádná kapela. Do budoucna plánujeme zařízení vlastní zkušebny a menší podzimní šňůru po menších pražských klubech.

Stejně jako naše tvorba, tak i naše nástroje a aparatura prodělali malou revoluci, dnes má již celá kapela výrazně lepší náladu i nástroje.

Na konci dubna roku 2008, po dlouhém čekání a několika měsících urputné práce, vydáváme demo CD s názvem "INTRO!".

Teď hrajem co nás baví a doufám, že to bude bavit i Vás!

Těšíme se nashledanou na koncertech nebo na oficiálních stránkách.

Tak zatim CTM?!

bandzone.cz/cotam

Partneři Red Bull Red Bull Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken Radio 1 Heineken

RYCHÝ KONTAKT
JAKUBSKÁ 2, PRAHA 1

tel. 222316328

BAR OPEN

  1. po-čt / mo-thu
    12 - 03
  2. pátek / friday
    12 - 04
  3. sobota / saturday
    16 - 04

UNDERGROUND CONCERTS

start 20.00
Develop by PIXOLO